Retinal i retinol – czym się różnią?

Retinal i retinol – czym się różnią

Retinal i retinol czym się różnią? Który składnik będzie dla mnie najlepszy? Retinal to forma retinoidów, która jest bardziej aktywna biologicznie niż retinol. Po nałożeniu na skórę jest on przekształcany w skórze w retinol, a następnie w kwas retinowy. Retinal jest dostępny bez recepty w postaci profesjonalnych kosmetyków do zaawansowanej pielęgnacji skóry. Retinol co to jest tłumaczyliśmy już w poprzednim naszym artykule odnośnie stosowania retinoidów, dlatego zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem. w skrócie retinol to organiczny związek chemiczny będący pochodną witaminy A. Jest to najsłabsza forma retinoidów, czyli związków wykazujących działanie podobne do witaminy A. Retinol jest powszechnie dostępny bez recepty w postaci kremów, serum, masek i innych kosmetyków do pielęgnacji skóry.

Retinal a retinol – jakie są podstawowe różnice?

Retinal jest to bardziej aktywna forma retinoidów dostępna bez recepty. wprowadzony do systematycznej pielęgnacji wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, rozjaśniające, seboregulujące. Mniej podrażnia skórę. W badaniach klinicznych wykazano, że retinal jest skuteczniejszy w redukcji zmarszczek niż retinol. Jest również skuteczniejszy w rozjaśnianiu przebarwień niż retinol. Możemy stosować przez osoby o wrażliwej skórze, gdyż retinal jest łagodniejszy dla skóry niż retinol.

Retinol jest najsłabszą forma retinoidów. Często powoduje podrażnienie skóry. Podobnie jak retinal jest dostępny w aptekach, bez recepty jako składnik wielu kosmetyków.

W badaniach klinicznych wykazano, że <strong>retinal jest skuteczniejszy w redukcji zmarszczek niż retinol. Retinal jest również skuteczniejszy w rozjaśnianiu przebarwień niż retinol. <strong>Retinal jest łagodniejszy dla skóry niż retinol, dlatego może być stosowany przez osoby o wrażliwej skórze.

Który retinoid jest lepszym składnikiem serum z retinolami?

Retinal czy retinol? Odpowiedź na to pytanie zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jeśli zależy nam na maksymalnym działaniu przeciwzmarszczkowym i rozjaśniającym, to lepszym wyborem będzie serum z retinalem i kosmetyki, które w swoim składzie zawierają retinal. Jeśli natomiast mamy wrażliwą skórę, to lepiej sprawdzi się serum z retinolem.

Jaki retinol jest najlepszy?

Najlepszym wyborem pod względem składu i działania jest serum retinolowe to Meisani Blue Eliksir Serum – Serum przeciwstarzeniowe i  odnawiające z retinolem. Serum testowaliśmy wspólnie przez miesiąc znam zostało wprowadzone do oferty sklepu freeskin.pl. Sprawdź też inne przetestowane przez nas kosmetyki z retinolem>>