Filtruj wg ceny

Filtruj wg producenta

Kosmetyki z probiotykami jak wpływają na skórę

Kosmetyki z probiotykami z roku na rok są coraz bardziej popularne. Probiotyki to żywe kultury bakterii oraz drożdży, które stosowane miejscowo pozytywnie wpływają na skład mikroflory Naszej skóry. Wspierają jej odporność, regenerują, łagodzą zmiany trądzikowe oraz wygładzają skórę. Kremy z probiotykami zawierają kontrolowane szczepy bakterii, które nie psują kosmetyku i sprawiają, że jest on bezpieczny dla skóry, a w szczególności dla skóry wrażliwej. Probiotyki odbudowują naturalną florę bakteryjną skóry oraz sprawiają, że działa ona prawidłowo. Na powierzchni naszej skóry znajdują się liczne bakterie zwane mikrobionami. Pod wpływem nadmiernego oczyszczania skóry twarzy z sebum i bakterii naruszamy naturalną barierę skóry, która staje się nadwrażliwa, podrażniona, przesuszona i skłonna do alergii.

Probiotyczna pielęgnacja skóry zdecydowanie jest dziedziną która z roku na rok zdobywa swoich fanów i coraz wiekszą popularność, wśród kobiet dbających o swój wygląd i samopoczucie. Probiotyki to  często nazwane „dobrymi bakteriami składniki, które powodują wzrost zdrowych bakterii w naszym organizmie.  Naturalne probiotyki znajdują się w sfermentowanych potrawach, takich jak jogurty, kiszona kapusta, kiszone buraki itd. Probiotyki w Naszym organizmie pomagają normalizować bakterie jelitowe, poprawiają mikrobiom przewodu pokarmowego i zmniejszają zapalenie w całym organizmie, w tym zapalenia skórne. Właśnie te właściwości probiotyków mogą być przenoszone na Naszą  skórę podczas stosowania w codziennej pielęgnacji kosmetyków z kremów do twarzy z probiotyki, serum z probiotykami, toniku z probiotykami itd.

Wszystkie rodzaje skóry skorzystają z wprowadzenia kosmetyków z probiotykami – kremów z probiotykami, czy serum z probiotykami do swoich codziennych procedur  i rytuałów pielęgnacyjnych. Dzięki swoim właściwością uspokajającym skórę, właściwością rozjaśniającym czy równoważeniu poziomu PH skóry. 

Kosmetyki z probiotykami dlaczego są tak dobre dla Naszej skóry?

Kosmetyki z probiotykami zapewniają ochronę Naszej skóry przed wolnymi rodnikami i innymi patogennymi bakteriami i uniemożliwiają ich przenikaniu przez skórę. Szczególnie jeśli chodzi o szkodliwe prominiowanie UV czy też zanieczyszczenia środowiskowe. Formuły probiotyczne stosowane w kosmetykach do twarzy pomagają zwalczać wrażliwość, utratę jędrności, szarzenie skóry, a przede wszystkim jej przedwczesne starzenie się! Naturalne probiotyki często nazywane peptydami pomagają zwalczać i eliminować bakterie znalezione na skórze. Probiotyki wspomogą naszą naturalna barierę ochronną skóry, czyli nasz mikrobiom (warstwa naturalnych bakterii na skórze) i regulują poziom PH skóry.

Przyzwyczailiśmy się do korzystania z preparatów do pielęgnacji skóry zwierających środki przeciwbakteryjne, które eliminowały bakterie z Naszej skóry. Aby Nasza skóra była zrównoważona potrzebujemy jednak zarówno tych złych jak i dobrych bakterii. Wszystkie rodzaje skóry skorzystają z wprowadzenia probiotyków do swoich codziennych procedur  i rytuałów pielęgnacyjnych.  Dzięki swoim właściwością uspokajającym skórę, właściwością rozjaśniającym czy równoważeniu poziomu PH skóry. 

Probiotyki, prebiotyki i postbiotyki – jaka jest różnica miedzy nimi?

Wszystkie trzy są bardzo istotnymi składnikami mikobiomu Naszej skóry. Prebiotyki – działają jako żywność, nawóz dla skóry, który zachęca pozostałe mikroorganizmy do rozwoju. Probiotyki – to same mikroorganizmy. Postbiotyki – są to fragmenty martwych komórek bakteryjnych, które pozostają na skórze.

Kremy z probiotykami polecane przez Nas

Stosowanie kremów z probiotykami do codziennej pielęgnacji skóry może zmniejszyć ogniska trądziku i radzić sobie z suchą skórą i egzemą. Odpowiedzią na wyzwania skórne są kremy z probiotykami.

Krem z serii Time Revolution Night Repair Probio Ampoule Cream został opracowany na bazie lizatu fermentacyjnego rozszczepu bakterii Bifida i zawiera 10 bakterii probiotycznych. Są to głównie bakterie kwasu mlekowego. Bakterie probiotyczne pozyskiwane są innowacyjną metodą podwójnego procesu fermentacji – PRO FERMENT α™. Kosmetyk ten działa odmładzająco, odżywczo i rewitalizująco na skórę. Po zastosowaniu kremu zauważysz poprawę kondycji skóry, która zostanie wygładzona, a także odzyska promienny wygląd.