Biała trufla – luksusowy składnik kosmetyków

Biała trufla – luksusowy składnik kosmetyków

Biała trufla to luksusowy składnik kosmetyków o wszechstronnych właściwościach pielęgnacyjnych. Jest ona źródłem takich substancji jak woda, witaminy, minerały oraz aminokwasy. Kompleks tych składników odpowiada za nawilżenie, odżywienie, regeneracje oraz odmładzanie skóry. Na pewno zastanawiasz się czym jest trufla i skąd pochodzi. Trufle należą do bardzo rzadkiego gatunku grzyba, ponieważ rośnie pod ziemią w symbiozie z korzeniami drzew takich jak dęby, leszczyny i lipy. A z kolei biała trufla jest jednym z najdroższych gatunków trufli ze względu na jej wyjątkowy smak, delikatność, właściwości i rzadkość występowania w przyrodzie. Ze względu na warunki klimatyczne i specyfikę gleby, białą trufle można spotkać we Włoszech, Chorwacji, Francji, Hiszpanii oraz w niektórych częściach Polski.

Biała trufla – dlaczego jest taka skuteczna?

Poznaj 5 efektów na skórze, które zauważysz wybierając produkty  zawierające ten skuteczny składnik aktywny:

1. Nawilżenie i odżywienie – biała trufla jest bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały i aminokwasy. Te substancje dostarczą skórze optymalnego nawilżenia i niezbędnych składników odżywczych i budulcowych. Efektem będzie ogólna poprawa kondycji skóry, która otrzyma balans jeśli ma skłonności do przetłuszczania się.
2. Przeciwutleniacze – biała trufla jest źródłem przeciwutleniaczy, które pomagają w zwalczaniu wolnych rodników i chronią skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych, bądź promieniowaniem UV. Wolne rodniki mogą przyspieszać proces starzenia się skóry, a przeciwutleniacze pomagają w ochronie przed tym procesem.
3. Odmładzanie skóry – działanie przeciwutleniaczy zawartych w białej trufli wspiera naszą pielęgnację w zredukowaniu drobnych linii i zmarszczek, co sprawia, że skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie. Ponadto stosowanie białej trufli wpływa na poprawę elastyczności i jędrność skóry. To jest skuteczny składnik antiaging.
4. Rozjaśnianie plamek i przebarwień – biała trufla może również pomagać w rozjaśnianiu skóry, redukując przebarwienia i plamy pigmentacyjne. To sprawia, że skóra odzyskuje jednolity wygląd i promienność.
5. Wspiera regenerację komórkową – składniki odżywcze zawarte w białej trufli uczestniczą w procesie regeneracji komórkowej skóry, co przyczynia się do utrzymania zdrowego wyglądu i elastyczności.

Biała trufla – humektant czy emolient?

Biała trufla, podobnie jak wiele innych składników stosowanych w kosmetykach, może zawierać zarówno właściwości humektantów, jak i emolientów. Jej charakter zależy od swojego składu organicznego i struktury. Humektanty to substancje, które przyciągają wodę i pomagają utrzymać ją w warstwie rogowej skóry, wspomagając głębokie nawilżenie. W szczególności jest polecana dla skóry suchej z tendencją do przesuszeń. Z kolei emolientami nazywamy składniki, które pomagają zmiękczyć i wygładzić skórę tworząc na niej warstwę ochronną, która zapobiega utracie wody. Biała trufla, dzięki swojemu składowi może dostarczać skórze zarówno składników nawilżających, jak i zmiękczających. W formule kosmetyków pełni funkcje nawilżające, jak i odżywcze.

Dla jakiej cery są polecane?

Biorąc pod uwagę kompleksowe działanie tego składnika, może on być stosowany do każdego typu skóry. Na pewno jego skuteczność i właściwości pielęgnacyjne docenią osoby posiadające skórę dojrzałą, która straciła na jędrności z powodu zanikających włókien kolagenowych. Następnie poprawę kondycji skóry i jej nawilżenia zauważą osoby borykające się z przesuszoną skórą oraz docenią jego walory osoby z przebarwieniami.

Białą trufle możemy spotkać jako jeden z głównych składników kosmetyków o działaniu odmładzającym.  Zawarte w białych truflach minerały oraz witaminy z grupy B wspomagają proces odbudowy naskórka. A z kolei zawarte w nich kwasy tłuszczowe działają nawilżająco i przeciwdziałają procesom starzenia. Ponadto, trufle białe są źródłem witaminy C, związków cukrowych i kwasy AHA, które razem w połączeniu tworzą silny składnik  wspierający skórę w proces rozjaśniania i redukowania drobnych przebarwień. Biała trufla będzie kluczowym składnikiem kremu odmładzającego lub serum regenerującego. Może również występować jako ekstrakt w esencjach o działaniu nawilżającym. Jako składni może występować w różnych stężeniach,  w zależności od konkretnego produktu, jego przeznaczenia oraz zamierzonego efektu pielęgnacyjnego.

Krem z białą truflą – rekomendacja Freeskin

Świetnym krem do pielęgnacji skóry twarzy opartym na białej trufli, ceramidach i kwasach omega 3 i 6 jest krem Ceramides + Omega Repairing Cream pochodzący od polskiej marki Wonders Cosmetis. Unikalna formuła kremu o działaniu przeciwstarzeniowym i naprawczym została opracowana przez dermatologów wykorzystujący krem jako wsparcie przy profesjonalnych zabiegach kosmetycznych.