Kwasy omega 3 i 6. Nowy wymiar pielęgnacji skóry dojrzałej

Kwasy omega 3 i 6. Nowy wymiar pielęgnacji skóry dojrzałej

Kwasy omega 3 i 6 to rodzaj kwasów tłuszczowych, które należą do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych. Są ważnymi składnikami, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu oraz wpływają na zdrowy wygląd skóry. Niestety kwasy omega nie są wytwarzane przez nasz organizm. W związku z tym muszą być dostarczane z zewnątrz w postaci odpowiedniej diety, suplementacji witamin oraz kosmetyków. Poznaj różnorodne korzyści kwasów omega 3, które sprawiają że są one wartościowym składnikiem do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Nasz artykuł powstał z inspiracji nową marką kosmetyków Wonders Cosmetics & More, które stworzyły linię kosmetyków opartą na kwasach omega i ceramidach.

Do Kwasów Omega 3 należą:

 • Kwas alfa-linolenowy (ALA)
 • Kwas eikozapentaenowy (EPA)
 • Kwas dokozaheksaenowy (DHA)

A do kwasy Omega 6 należą:

 • Kwas linolowy (LA)
 • Kwas γ-linolenowy (GLA)
 • Kwas arachidonowy (AA)

Kwasy omega 3 i 6 dla jakiej skóry najlepsze?

Źródłem pochodzenia kwasów omega 3 i 6 są algi morskie, oleje rybie, oleje lniane czy słonecznikowe, nasiona chia, konopi i orzechy. Działają jako prekursory substancji zwanych eikozanoidami, które regulują procesy zapalne, co wpływa na zdolność skóry do regeneracji i utrzymania elastyczności. Kwasy omega są składnikiem uniwersalnym, który może być stosowany przez osoby posiadające różne typy skóry. Z pewnością jego właściwości pielęgnacyjne przyniosą szczególne korzyści osobom posiadającą suchą skórę, skłonną do podrażnień czy też problematyczną. Osoby z trądzikiem mogą doświadczyć zmniejszenia stanów zapalnych, a osoby z przesuszoną skórą zauważą poprawę nawilżenia. Kosmetyki z kwasami omega 3 i 6 mogą być też stosowane przez osoby w różnym wieku. Jednak zazwyczaj zauważalne korzyści w postaci zmniejszenia widoczności zmarszczek czy poprawy elastyczności skóry zauważą osoby ze skórą dojrzałą. To przede wszystkim dla nich są dedykowane kosmetyki zawierające kwasy omega. Kwasy omega są składnikiem występującym w kremach nawilżających, regenerujących, w serum czy olejach do skóry.

Korzyści i efekty pielęgnacyjne ze stosowania kwasów omega 3 i kwasów omega 6

Kwasy omega 3 i 6 kompleksowo poprawiają kondycję skóry wpływając na jej odmłodzenie. Poznaj ich kluczowe działanie na skórze:

 1. Zwalczania stany zapalne.
  Kwasy omega-3, a zwłaszcza kwas dokozaheksaenowy (DHA) i kwas eikozapentaenowy (EPA), posiadają właściwości przeciwzapalne. Stany zapalne są jednym z czynników, które przyspieszają proces starzenia się skóry. Jeśli borykasz się z nieustającymi niedoskonałościami i problemami skórny takimi jak trądzik czy łuszczyca to zredukowanie stanów zapalnych pomoże Ci w zachowaniu zdrowego wyglądu skóry.
 2. Poprawa Elastyczności i Hydratacji.
  Kwasy omega-6, w postaci kwasu linolowego (LA) i kwasu γ-linolenowego (GLA), wspierają utrzymanie elastyczności skóry poprzez regulację produkcji kolagenu. Dodatkowo te kwasy pomagają w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry, co wpływa na poprawę jędrności i wygładzenia drobnych zmarszczek. Pamiętaj, że skóra wraz z biegiem lat staje się bardziej wiotka i posiada tendencję do zmiany w kierunku skóry suchej.
 3. Działanie Antyoksydacyjne.
  Kwasy omega-3 i omega-6 posiadają właściwości antyoksydacyjne, co oznacza, że ​​mogą pomagać w ochronie skóry przed działaniem szkodliwych wolnych rodników. Wolne rodniki są związane z procesem starzenia się skóry, a antyoksydanty pomagają w zapobieganiu uszkodzeniom komórek znajdujących się w skórze.
 4. Wspieranie Zdrowego Wyglądu Skóry.
  Poprzez wspieranie zdrowego funkcjonowania bariery lipidowej skóry, kwasy omega pomagają utrzymać jej integralności, co przekłada się na znaczącą poprawę wyglądu skóry.
 5. Łączenie z innymi składnikami.
  Kwasy omega 3 i 6 możesz śmiało używać w połączeniu z innymi składnikami aktywnymi, aby uzyskać podwójną moc działania. Na przykład, kwasy omega możesz zastosować razem z witaminą C, dzięki temu wzajemnie potęgują działanie przeciwutleniające, tworząc silną barierę ochronną dla skóry.

Pamiętaj o tym, że o wyglądzie skóry nie decydują same składniki aktywne. Na kondycję naszej skóry w wieku młodzieńczym i dojrzałym wpływają takie czynniki jak genetyka, styl życia, ochrona przed słońcem, a także dieta i pielęgnacja skóry. Kwasy omega są jednym z elementów zdrowej diety i rutyny pielęgnacyjnej, ale nie są jedynym kluczem do odmładzania skóry.

Bezpieczeństwo dla kobiet w ciąży

Kwasy omega, jako składnik diety i kosmetyków należą do bezpiecznych składników do pielęgnacji skóry w okresie ciąży i podczas karmienia. Lubimy używać produktów, które możemy stosować bez konieczności wprowadzenia przerwy, tak jak to się dzieje w przypadku kuracji z retinoidami.

Czy kwasy omega 3 i 6 wzmacniają działanie ceramidów?

Przeprowadzone badania składników wykazują, że kwasy omega 3 i 6 wspomagają działanie ceramidów w pielęgnacji skóry. Ceramidy są jednym z kluczowych składników tworzących ochronną barierę lipidową skóry. Dlaczego? Ponieważ stanowią one istotny element, który pomaga utrzymać nawilżenie skóry. Ponadto chronią ją przed utratą wody zatrzymując wilgoć w naskórku oraz wzmacniają odporność skóry na różne czynniki zewnętrzne. Kwasy omega i ceramidy są skutecznym duetem w pielęgnacji każdego rodzaju skóry. W szczególności ich korzyści pielęgnacyjne poczuje skóra potrzebująca totalnej regeneracji i nawilżenia.

Jeśli szukasz wegańskiego kremu regenerującego zawierającego połączenie kwasów omega i ceramidów to koniecznie zobacz krem naprawczy Wonders Cosmetics-Ceramides i Omega Repairing Cream.

Podsumowanie

Kwasy omega 3 i 6, w połączeniu z ceramidami, mogą stworzyć potężne sojusze w utrzymaniu zdrowej i dobrze nawilżonej skóry. Dzięki właściwościom nawilżającym, regeneracyjnym i przeciwzapalnym, te składniki mogą być szczególnie korzystne w pielęgnacji skóry suchej, dojrzałej oraz podatnej na podrażnienia. Kluczowym elementem efektywnej pielęgnacji jest zawsze regularność stosowania kosmetyków.

Pamiętaj o tym, aby przed włączeniem nowych składników do swojej rutyny pielęgnacyjnej, zwłaszcza jeśli są to produkty skoncentrowane, zawsze warto wykonać test skórny i konsultować się z dermatologiem, szczególnie w przypadku osób z bardzo bardzo wrażliwą skórą lub poważnymi problemami dermatologicznymi.