TRĄDZIK

Kosmetyki na trądzik

Wydawać by się mogło, że trądzik to domena wyłącznie nastolatków. Niestety, okazuje się, że uporczywe krosty na twarzy, szyi i dekolcie pojawiają się w każdym wieku i to z różną intensywnością. Najpopularniejszym rodzajem trądziku jest trądzik pospolity, który związany jest ze zmianami hormonalnymi i występuje w okresie dojrzewania. Problemem wielu osób w wieku 30-55 lat jest także trądzik różowaty. Jest on wynikiem nadmiernego stresu, zaburzeń hormonalnych, przesuszenia skóry oraz stosowania różnych leków. W tym przypadku zwykłe kosmetyki na trądzik różyczkowaty mogą okazać się nieskuteczne. Należy wówczas sięgnąć po specjalistyczne dermokosmetyki do cery trądzikowej.

Pielęgnacja twarzy trądzikowej

Pielęgnacja twarzy trądzikowej– to najczęstsze pytanie zadawane przez osoby, które borykają się z nieznośnymi wypryskami na twarzy. Podstawą pielęgnacji cery trądzikowej jest dogłębne jej oczyszczenie przy użyciu płynów micelarnych i pianek myjących, tonizowanie i nawilżenie kremami nawilżająco-kojącymi. W związku z tym warto sięgać po kosmetyki, które w swoim składzie zawierają siarkę, ekstrakty roślinny, drożdże, kwas azelainowy oraz kwasy owocowe (kwasy AHA). Wartościowym składnikiem jest także wyciąg ze śluzu ślimaka, który ceniony jest z uwagi na właściwości antybakteryjne i regenerujące uszkodzony naskórek.

Kosmetyki do cery trądzikowej

Wybierz kosmetyki do cery trądzikowej, które posiadają lekkie składy i dzięki temu nie będą zapychać Twojej skóry, ani jej podrażniać. Dobre kosmetyki na trądzik to takie produkty które są odpowiedzialne za kontrolowanie wydzielania sebum,  zniwelują powstawanie nowych zaskórników oraz odblokują pory. Ważne jest, aby kosmetyk pełnił również funkcję łagodzące i wspierał skórę w jej regeneracji po zmianach skórnych.