Skwalan w kosmetykach

Skwalan w kosmetykach zyskuje coraz większe uznanie w codziennej pielęgnacji. Jest on naturalnym składnikiem kosmetyków do twarzy oraz ciała i jest pozyskiwany z oliwek, trzciny cukrowej czy też ryżu i pszenicy. Na rynku możemy go spotkać w czystej postaci. Zawiera on wtedy ponad 90% stężenie i występuje jako olejek o właściwościach serum. Znajdziemy go także w formułach kosmetyków jako składnik wspierający działanie innych składnikach aktywnych.

Różnica pomiędzy skwalenem a skwalanem

Skwalan w kosmetykach to składnik, który nie zapycha skóry oraz mogą go stosować osoby z cerą mieszaną, wrażliwą i przede wszystkim suchą. Głównym zadaniem tego składnika jest nawilżenie i wspieranie w działaniu naturalnego skwalenu, który znajduje się w sebum. Z wiekiem skwalen stopniowo zanika z ochronnej bariery skóry, która jest narażona na niepożądane działanie czynników zewnętrznych.

Działanie skwalanu na skórę

Skwalan jest składnikiem działającym wielofunkcyjnie, który jest dobrze przyswajany przez naszą skórę. Oprócz nawilżania i natłuszczania suchej skóry możesz go używać do redukcji przebarwień i blizn trądzikowatych. Skutecznie zapobiegają powstawaniu zmarszczek, wygładzają skórę oraz ułatwiają witaminom A, E oraz konezymowi Q10 przenikanie do jej głębszych warstw. Skwalan jest składnikiem bezpiecznym dla kobiet w ciąży i karmiących dzieci.

Skwalan do twarzy – polecane kosmetyki

W naszym sklepie Freeskin znajdziesz profesjonalne kosmetyki ze skwalanem od renomowanych firm takich jak: koreańska marka MISSHA , azjatycka marka FRUDIA  oraz polska firma Marinex International. Według opinii klientek, kosmetycznym hitem okazał się olejek ze skwalanem oraz krem ze skwalanem. Kosmetyki ze skwalanem możesz śmiało używać na różnego rodzaju podrażnienia skóry, a w szczególności po opalaniu się. Olejek ze skwalanem zneutralizuje zaczerwioną skórę wpływając na jej szybszą regenerację.