Kosmetyki z peptydami

Kosmetyki z peptydami również należą do grupy produktów, które są skuteczne w pielęgnacji każdego typu skóry, a w szczególności ich efekty są widoczne na skórze dojrzałej. Badania wykazały ogromne korzyści wynikające ze stosowania tego składnika, dlatego warto wiedzieć skąd się wzięły w naszej skórze. Peptydy to krótkie łańcuchy aminokwasów pochodzących z białek. Białka są niezbędne dla organizmu, a peptydy są ich składnikami budulcowymi. . Jaka jest różnica między nimi? Otóż peptydy różnią się od pełnych białek tym, że są krótsze i bardziej dostępne dla skóry, co umożliwia im efektywne przenikanie przez barierę naskórka. Peptydy w kosmetykach mogą występować w różnych stężeniach i ich liczba waha się od 1 do 10%. Występują jako kluczowy składnik lub pełnią rolę składnika wspierającego główny składnik produktu.  Jeżeli nie jesteś pewna jakie stężenie peptydów będzie dla Ciebie optymalne do zastosowania w Twojej pielęgnacji to skonsultuj swoje wątpliwości z dermatologiem lub możesz zapytać nas o poradę.

Peptydy – super składnik aktywny

1. Skuteczny składnik w pielęgnacji skóry dojrzałej i bardzo dojrzałej, ponieważ poprawia jędrność i elastyczność skóry, która z wiekiem zmienia swoje parametry. Peptydy posiadają ogromny wpływ na zwiększanie produkcji kolagenu i elastyny. To dzięki nim nasza skóra może się odbudować i na dłużej zachować młodszy wygląd.
2. Drugim efektem działania peptydów jest stopniowe wygładzanie zmarszczek i linii mimicznych pojawiających się wraz z upływem lat. Najsilniejszym z peptydów, który odpowiada za wygładzanie skóry twarzy jest Argireline.
3. Peptydy pomagają skórze utrzymać optymalny poziom nawilżenie, co również wpływa na poprawę kondycji skóry, która nie ulega wysuszeniu. Oczywiście bez codziennego rytuału picia wody takie składniki jak peptydy, bądź kwas hialuronowy nie utrzymają tego efektu.
4. Peptydy wykazują właściwości rozjaśniające przebarwienia i ciemniejszych plamek typowych dla osób w dojrzałym wieku.
5. Jako antyoksydanty zapewniają skórze ochroną warstwę przed wolnymi rodnikami i zanieczyszczeniami w powietrzu.
6. Peptydy wzmacniają zewnętrzną warstwę skóry, poprawiają jej teksturę oraz kondycję.

Najlepsze peptydy w kosmetykach

Poznaj 5 najczęściej stosowanych peptydów w kosmetykach, które spotkasz w kremach na dzień, kremach na noc, serum lub esencjach. Na pewno zastanawiasz się, który peptyd jest najskuteczniejszy. Otóż, nie możemy wskazać najlepszego z nich, ponieważ skuteczność peptydu jako składnika aktywnego zależy od Twoich indywidualnych potrzeb skóry. Jak wzmocnić działanie peptydów w pielęgnacji skóry? Warto szukać kosmetyków zawierających różne rodzaje peptydów, aby zapewnić im szeroki zakres korzyści pielęgnacyjnych.

1.  Peptyd Miedziany – wspiera komórki skóry w w produkcji kolagenu i elastyny i jako składnik odpowiada za działania ujędrniające. Będzie skutecznie wspierał Cię w pielęgnacji skóry dojrzałej. Peptyd miedziany jest kluczowym składnikiem aktywnym w serum z retinolem od koreańsko-hiszpańskiej marki Meisani.
2. Matrixyl – znany jako Palmitoil pentapeptyd-3 zmniejsza widoczność zmarszczek oraz pobudza skórę do głębszej regeneracji i odbudowy.
3. Oligopeptydy – to peptyd złożony z kilku aminokwasów i również wykazuje skuteczność w działaniu przeciwstarzeniowym skóry. Tak jak peptyd miedziowy wpływa na produkcję kolagenu oraz elastyny, aby skóra odzyskała sprężystość.
4. Argireline – występuje pod nazwą Acetyloheksapeptyd-8. Jego efektem działania jest wygładzanie mięśni i zmarszczek mimicznych. Ma potężną moc.
5. Peptydy bogate w białka morskie – posiadają właściwości odżywcze, odbudowujące i są skuteczne w odmładzaniu skóry dojrzałej, możesz je traktować w pielęgnacji jako składnik prewencyjny wobec starzeniu się skóry.

Jakie stężenie peptydów?

Peptydy w kosmetykach mogą występować w różnych stężeniach i ich liczba waha się od 1 do 10%. Występują jako kluczowy składnik lub pełnią rolę składnika wspierającego główny składnik produktu.  Jeżeli nie jesteś pewna jakie stężenie peptydów będzie dla Ciebie optymalne to skonsultuj swoje wątpliwości z dermatologiem lub możesz zapytać nas o pomoc.

Najlepsze kosmetyki z peptydami – rekomendacje Freeskin

1.Ondo Beauty 36.5 – Peptides & Ginseng Neck Treatment– to zaawansowany krem na noc do pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu. Idealny kosmetyk do pielęgnacji skóry dojrzałej, suchej pozbawionej jędrności. Krem zawiera kompleks 3 peptydów w stężeniu 3%,  żeń-szeń i retniol.

2.Meisani – Blue Elixir Retinol Serum – to serum o działaniu przeciwstarzeniowym dla skóry dojrzałej. Formuła serum potwierdza swoją skuteczność w połączeniu peptydu miedziowego, retinolu, spiruliny i niacynamidu.

Pamiętaj o tym, że twoja skóra zasługuje na to, co najlepsze! Nasza oferta to doskonałe kosmetyki do pielęgnacji, które pomogą Ci osiągnąć piękny i zdrowy wygląd. Przeglądaj nasz sklep online, aby znaleźć produkty, które spełnią Twoje oczekiwania. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości lub potrzebujesz porady, nasi kosmetolodzy są gotowi odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci w ułożeniu indywidualnego planu pielęgnacji.

Jeśli zainteresowały Cię kosmetyki z peptydami, to zobacz koniecznie kosmetyki z witaminą C.