Cera tłusta – jak ją rozpoznać?

Twoja skóra twarzy cały czas się świeci, jest słabo ukrwiona i już rano wydaje Ci się, że jest tłusta? Niestety, Twoim problemem jest cera tłusta. Skóra przybiera szarożółty odcień, świeci się i pojawiają się na niej nieestetyczne zaskórniki. Wynika to głównie z czynników genetycznych, jednak nie bez znaczenia pozostaje także osłabiony metabolizm, przewlekły stres oraz zaburzenia hormonalne. Nadmiar sebum sprawia, że na Twojej twarzy często pojawia się trądzik, jednak z drugiej strony cera tłusta ochroni Cię przed zbyt szybkim pojawieniem się zmarszczek.

Kosmetyki do cery tłustej – co stosować?

Cera tłusta wymaga przede wszystkim regularnego, dokładnego oczyszczania, by móc zapanować nad nadmierną produkcją sebum. Z drugiej strony musisz zwracać uwagę na to, by nie wysuszyć zbytnio skóry. Dlatego też tak ważne jest, by dobrze dobrać kosmetyki do cery tłustej.
Podstawą jest tu oczywiście odpowiedni krem do cery tłustej, który nawilży skórę i delikatnie ją zmatowi. Warto, aby w jego składzie znalazły się takie naturalne składniki aktywne jak m.in. kwas glikolowy, glinka zielona, algi, aloes lub cynk. Aby pozbyć się uporczywego trądziku, warto stosować także peeling do cery tłustej. Peeling ten z jednej strony zredukuje nadmiar sebum, a z drugiej strony usunie zrogowaciały naskórek.

Pozostaje pytanie: jak często stosować kosmetyki do cery tłustej?”. Otóż po kosmetyki naturalne warto sięgać zarówno rano, jak i wieczorem, aby znormalizować pracę gruczołów łojowych i ochronić skórę twarzy przed promieniowaniem UV. Wybieraj tonik, serum bądź krem o lekkim składzie, który nie będzie zapychał Twojej skóry.