Co to jest pielęgnacja kanapkowa? Dla jakiej skóry jest rekomendowana?

Pielęgnacja kanapkowa – co to jest? Dla jakiej skóry rekomendujemy pielęgnację kanapkową?

Pielęgnacja kanapkowa – co to jest? Na pewno o niej słyszałaś na social mediach, ponieważ jest to nowy trend, który przyszedł do nas prosto z Korei i wywołuje pozytywne opinie. Jeśli zmagasz się z suchą i odwodnioną skórą szukając ciągle nowych produktów kosmetycznych, które przyniosą Twojej skórze optymalne nawilżenie, to warto abyś zapoznała się z nowym podejściem do pielęgnacji i sprawdziła jakie efekty wywoła na Twojej skórze.

Na czym polega pielęgnacja kanapkowa?

Pielęgnacja kanapkowa polega na nakładaniu kilku warstw kosmetyków do pielęgnacji skóry, aby zatrzymać w niej wilgoć, poprawić wchłanianie substancji aktywnych i ograniczyć utratę wody z naskórka. Jeżeli w pierwszej kolejności na wilgotną skórę nakładamy lżejsze i bardziej wodniste kosmetyki, a potem w następnej kolejności kosmetyk o gęstszej konsystencji, to woda w naskórku utrzyma się dłużej. Dzięki tej praktyce nasza skóra staje się bardziej nawilżona, sprężysta i zabezpieczona. Na pewno zastanawiasz się ile powinno upłynąć czasu pomiędzy nakładanymi warstwami? Otóż według ekspertek od koreańskiej pielęgnacji, nakładanie warstw kosmetyków powinno się odbywać w ciągu 3-5 sekund. Bardzo ważne jest, aby skóra nie zdążyła całkowicie zaabsorbować substancji i oczywiście zaczynamy już od wilgotnej skóry po umyciu twarzy.

Jakie są korzyści pielęgnacji kanapkowej ?

  1. Głębokie nawilżenie. W szczególności rekomendowana metoda dla osób posiadających skórę suchą, bardzo suchą oraz odwodnioną skórę. Skóra sucha szybciej wchłania wilgoć, aby uzupełnić swoje braki w naskórku. W efekcie twoja warstwa rogowa naskórka nadal pozostaje sucha i powoduje dyskomfort. Pielęgnacja kanapkowa odpowiada także za wzmocnienie bariery ochronnej skóry. Wielowarstwową pielęgnację możesz również zastosować do pielęgnacji całego ciała. Przeważnie tak jest, że skóra sucha występuje na całym ciele, nie tylko na skórze twarzy.
  2. Skuteczniejsze wchłanianie produktu – Bez względu na to, czy posiadasz skórę suchą, skórę tłustą, skórę dojrzałą lub skórę skłonną krostek pielęgnacja kanapkowa wpłynie pozytywnie na kondycję każdej skóry. Substancje nawilżające takie jak kwas hialuronowy, mocznik, wyciąg z wąkroty azjatyckiej należą do grupy składników zwanych humektantami. Przynoszą skórze większe korzyści i uwalniają swoją pełną moc, gdy są stosowane na wilgotnej skórze oraz zabezpieczone kolejną warstwą kosmetyku. Wtedy mają możliwość dotarcia do głębszych warstw naskórka i skóry właściwej. Jeśli chcesz wzmocnić efekty działania kosmetyków możesz połączyć ze sobą serum z retinolem oraz krem z ceramidami nakładając je na wilgotną skórę.

Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się o działaniu humektantów na skórze to polecamy artykuł: Jak humekanty wpływają na Twoją skórę?

Czy pielęgnację kanapkowa jest dla wszystkich typów skór? Jak podkłady wpływają na skórę?

Oczywiście, że tak. Wszystkie typy skór mogą skorzystać na pielęgnacji kanapkowej. W tej metodzie stosujemy przede wszystkim kosmetyki, które mają lekki skład nawilżający. Możesz do tego celu wybrać toniki, esencje, sera, emulsje i kremy. Nasze zadanie w tej metodzie pielęgnacji polega na podbijaniu efektów nawilżenia łącząc ze sobą kilka kosmetyków.

Jeśli masz skórę tłustą to wybierasz produkty, które zawierają składniki polecane do Twojej skóry np. śluz ślimaka. Omijamy kosmetyki, w których głównym składnikiem są oleje lub inne ciężkie składniki okluzyjne z tendencją do zapychania porów. Wybieraj lżejsze formuły, które pozwolą Twojej skórze być poczuć się nawilżoną i swobodnie oddychać.

Oczywiście metoda kanapkowej pielęgnacji sprawdzi się najlepiej na skórze suchej, ponieważ naturalnie potrzebuje ona większej ilości nawilżenia. Z drugiej strony, gdy wykonujemy makijaż i stosujemy wcześniej podkłady lub kremy BB to na pewno zauważyłaś na swojej skórze suche skórki. To efekt przesuszenia skóry spowodowany kryjącymi składnikami kosmetyku. Taka sytuacja dotyczy każdej skóry i wtedy pielęgnacja kanapkowa pomoże Ci przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia.

Jak zacząć pielęgnację kanapkową?

Wystarczy zapoznać się z 5 krokami, aby zacząć ją stosować:

  1. Wykonaj demakijaż i oczyść dokładnie twarz kosmetykiem, który lubisz. Możesz wykonać oczyszczanie skóry w jednym lub w dwóch krokach stosując np. olejek i piankę.
  2. Delikatnie wytrzyj skórę papierowym ręcznikiem pozostawiając ją lekko wilgotną.
  3. Po umyciu twarzy nałóż tonik, aby wyrównać pH skóry. Możesz zamienić tonik na mgiełkę lub kosmetyk który pełni jednocześnie funkcję toniku i esencji nawilżającej.
  4. Następnie odczekaj 5 sekund i nałóż kolejną warstwę kosmetyku, który odżywi skórę. To będzie odrobina serum i kremu do twarzy. Skóra cały czas pozostaje wilgotna i nawilżona.
  5. Poranną pielęgnację możesz również powtórzyć wieczorem i użyć kosmetyków zawierających np. retinoidy.

Bardzo szybko przyzwyczaisz się do pielęgnacji kanapkowej. Każdy nowy zwyczaj wymaga praktyki i systematyczności. Mamy nadzieję, że będziesz zadowolona z poprawienia kondycji skóry, która będzie zawsze dobrze nawilżona.

 

Zostań z nami na dłużej i dołącz do naszego Instagrama – @Freeskin_pl