Cera Sucha

Cera sucha – czym się charakteryzuje?

Jeśli masz wrażenie, że Twoja skóra jest szorstka jak pergamin, matowa i mocno napięta, to prawdopodobnie Twoim problemem jest cera sucha. Niejednokrotnie towarzyszy jej nadmierne łuszczenie, pieczenie i uporczywe swędzenie, które wywołuje dyskomfort zwłaszcza w trakcie snu. Skóra sucha i mocno odwodniona to efekt utraty wody przez organizm, który idzie w parze ze spowolnieniem pracy gruczołów łojowych. Słabe nawodnienie może przyczynić się także do szybszego starzenia się skóry. Na skórze suchej także wcześniej pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Cera sucha często jest efektem uwarunkowań genetycznych, jednak coraz częściej sami nieświadomie narażamy ją na przesuszenie. Niekorzystnie na kondycje naszej skóry wpływają czynniki zewnętrzne takie jak zmienne warunki atmosferyczne (ekspozycja na słońce lub mróz), bądź też zanieczyszczenia powietrza. Z kolei do wewnętrznych możemy zaliczyć stres i zaburzenia hormonalne. W związku z tym bardzo ważne jest holistyczne podejście do pielęgnacji skóry suchej, czyli zachowanie wewnętrznego spokoju, stosowanie odpowiednich kosmetyków i spożywanie bardzo dużej ilości płynów.

Krem do cery suchej – jaki wybrać?

Jeśli Twoim problemem jest skóra sucha warto włączyć do codziennej pielęgnacji doskonały krem do cery suchej z ceramidami Wonders . Po oczyszczeniu i tonizowaniu skóry, zastosuj krem nawilżający. Szczególnie polecamy do wypróbowania krem nawilżający i odżywczy Mindset  lub krem nawilżający z niacynamidem i ceramidami Meisani. Natomiast na noc wybierz krem natłuszczający o wysokiej zawartości ceramidów lub kwasów tłuszczowych. Dobrym rozwiązaniem jest używanie kremów o kompleksowym działaniu. Wybieraj kremy o mocno nawilżające oraz regenerujące, ponieważ są bogate w witaminy i minerały. Wiele takich kremów posiada także właściwości wzmacniające i liftingujące dopasowane do twoich potrzeb. Dlaczego to jest ważne? Krem do cery suchej dostarczy jej wachlarz składników odżywczych, uzupełni ochronę hydrolipidową i sprawi, że z czasem skóra zyska promienny wygląd.

Z pewnością w wyeliminowaniu skóry suchej pomoże serum. To kosmetyk o silnie skoncentrowanych substancjach aktywnych, który skutecznie poprawia kondycje cery. W zależności od wybranego produktu, może go stosować rano lub wieczorem. Jeśli Twoja skóra wymaga stosowania delikatnych kosmetyków to spróbuj serum do cery suchej i wrażliwej marki Mindset Cosmetics, a na pewno będziesz zachwycona!