Tonizowanie twarzy – 5 najczęsciej popełnianych błędów

Tonizowanie twarzy – 5 najczęściej popełnianych błędów podczas jednego z najważniejszych etapów pielęgnacji

Tonizowanie twarzy wykonujemy popularnym i znanym Nam od najmłodszych lat kosmetykiem z grupy toników do twarzy. Tonik do twarzy to kosmetyk o niezwykle cennych właściwościach i absolutne „must have” w Twojej kosmetyczce. Jednak niewłaściwie zaaplikowany, nie tylko nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, ale może również uszkodzić naturalną barierę ochronną Twojej skóry. Tonik do twarzy wybieramy na podstawie cech i potrzeb Naszej cery. Na rynku znajduje się bardzo dużo tego typu kosmtyków. Pamiętaj jednak, że kosmetyk musi być dobrany dokładnie do potrzeb cery.

Systematyczna i prawidłowo przeprowadzana tonizacja skóry szybko poprawi kondycję Twojej cery, dzięki czemu stanie się ona świeża i zachowa na dłużej swoj promienny i młodzieńczy blask.

Jak uniknąc błedów podczas tonizowania twarzy ? Jak poprawnie tonizować twarz ?

Sprawdź, jakich błędów się wystrzegać, aby już od dzisiaj w pełni korzystać z nieocenionych właściwości kosmetyku, jakim jest tonik. W poniższym tekście zebraliśmy najpopularniejsze i podstawowe błędy popełniane przez Nasze klientki podczas codziennej rutyny pielęgnacyjnej ze szczególnym uwzględnieniem tonizowania twarzy.

1. Źle dobrany kosmetyk do tonizowania twarzy

O ile uniwersalne toniki i hydrolaty przeznaczone są do każdego rodzaju cery, to produkty oparte na złuszczających kwasach już niekoniecznie. Toniki zawierające kwasy AHA (glikolowy, migdałowy) lub BHA (salicylowy) nie bez powodu od lat święcą triumfy jako kosmetyki do zadań specjalnych. Jednak i one nie nadają się dla każdej cery, a źle zastosowane mogą powodować na skórze liczne podrażnienia lub nawet uszkodzić jej naturalną barierę ochronną. A zatem czytaj uważnie skład i wybierz tonik w zgodzie ze swoją cerą.

2. Tonizowanie twarzy a demakijaż twarzy za pomocą toniku

Nie stosuj toniku do zmywania i usuwania makijażu z twarzy! Na drogeryjnych półkach znajdziesz specjalne kosmetyki do usuwania resztek makijażu oczyszczające skórę, takie jak płyn micelarny (zwany również wodą micelarną), mleczka, żele lub pianki. Pamiętaj, aby nie używać ich zamiennie z tonikiem czy hydrolatem. Zawarte w produktach do oczyszczania składniki doskonale zmyją z twarzy makijaż i wszelkie zanieczyszczenia, jednak mogą naruszyć barierę ochronną Twojej skóry. Dlatego po ich użyciu koniecznie zmyj twarz wodą i zaaplikuj odpowiednio dobrany do potrzeb Twojej skory tonik do twarzy.

3. Zmywanie toniku wodą

Toniki lub hydrolaty, w przeciwieństwie do kosmetyków oczyszczających, takich jak płyn micelarny, mleczko czy pianka, nie wymagają zmywania wodą. Po właściwym stonizowaniu twarzy, nałóż na nią odpowiedni krem czy serum. Taki zabieg pozwoli Twojej skórze na lepsze wchłonięcie cennych składników zawartych w kosmetykach przeznaczonych do codziennej pielęgnacji stosowanych w późniejszych etapach pielęgnacji.

4. Tonizowanie twarzy i brak systematyczności w tonizowaniu skóry

Tonizowanie twarzy, tak jak i etapy pielęgnacycjne wymagha systematyczności, aby osiągnąć zamierzony efekt. Stosuj kosmetyk tonizujacy regularnie, a szybko zauważysz jego dobroczynne i zbawienne działanie. Dogłębne nawilżenie, redukcja niedoskonałości czy pomoc w wchłanianiu się składników odżywczych – to tylko niektóre korzyści płynące z systematycznego stosowania toniku. Nie czekaj i już dziś wprowadź ten kosmetyk do swojej rutynowej pielęgnacji, żeby zachować zdrowy i promienny wygląd skóry twarzy!

5. Zła kolejność podczas pielęgnacji cery

Pamiętajmy o odpowiedniej kolejności w Naszej codziennej rutynie pielegnacyjnej. Najpierw oczyszczanie, później tonizowanie, a na końcu nawilżanie. Jak już wspomniałyśmy, tonik czy hydrolat nie jest kosmetykiem przeznaczonym do oczyszczania twarzy, a nawet niesamowicie skuteczny i dobrze dobrany do Twojej skory serum czy krem nie spełni swojej funkcji i nie dostarczy Twojej skórze wszystkich wartości odżywczych, bez wcześniej prawidłowo wykonanych poszczególnych etapów pielęgnacji.

Tonizowanie to zabieg, którego fundamentalnym zadaniem jest przywrócenie skórze jej naturalnego pH. Prawidłowo przeprowadzony przyniesie rezultaty, które szybko odczuje i doceni Twoja skóra. Unikaj powyższych błędów, abyś mogła cieszyć się zdrową i młodą cerą każdego dnia!

Jesli nie potrafisz dobrac odpowiedniego kosmetyku do tonizowania twarzy do potrzeb Twojej skory Napisz do nas. Sprawdź też Nasze dedykowane kosmetyki do tonizowania twarzy.

Sprawdź też inne dedykowane kosmetyki do tonizowania twarzy

 

Jak zawsze zapraszamy Cię też do dołączenia do naszego newslettera zamieszczonego w stopce, gdzie dzielimy się Naszą wiedzą i udzielamy praktycznych porad kosmetycznych z zakresu pielęgnacji skory twarzy.