Przebarwienia na twarzy. Co na przebarwienia na twarzy? Jakie kosmetyki wybrać?

Przebarwienia na twarzy. Jakie kosmetyki na przebarwienia wybrać?

Przebarwienie na twarzy (hiperpigmentacja) to ograniczona plama o nieregularnym kształcie bądź uogólnione zmiany skórne o zabarwieniu ciemniejszym od naturalnego koloru skóry. Zaburzenia barwnikowe skóry mogą mieć charakter wrodzony lub też nabyty. Przebarwienia na twarzy zwykle tworzą się w wyniku zaburzeń syntezy (tworzenia) melaniny (barwnika skórny).  Powstają także na skutek nieprawidłowego rozmieszczenia melaniny w  poszczególnych warstwach skóry. Przebarwienia  na twarzy często odbieramy jako defekt kosmetyczny. W zależności jak głęboko dane przebarwienie się znajduje, wyróżnić możemy przebarwienia naskórkowe, skórne oraz przebarwienia mieszane.

Jakie są przyczyny powstawania przebarwień? 

Możemy wyróżnić wiele przyczyn powstawania przebarwień. Są to przede wszystkim

  1. zaburzenia hormonalne,
  2. ciąża,
  3. stosowanie doustnej antykoncepcji,
  4. choroby wątroby
  5. czy działanie substancji fotoalergicznych obecnych w lekach, kosmetykach lub mydłach
  6. rzadziej są to zwyczajnie uwarunkowania genetyczne.

Jak zatem zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień to pytanie zadaje sobie wiele z Nas kobiet. Aby trwale uzyskać piękną, pozbawioną plam skórę należy pielęgnować ją w odpowiedni sposób – przez cały rok!  Przebarwienia na twarzy zdecydowanie dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć! Zaryzykowalibyśmy stwierdzenie, że nie ma obecnie skutecznego kosmetyku czy zabiegu, który bezpiecznie likwidował przebarwienia. Najważniejsza jest w tym aspekcie profilaktyka, która jest podstawą zapobiegania przebarwieniom! Jeśli jednak borykamy się z przebarwieniami na twarzy  powinniśmy stosować skuteczną ochrona przeciwsłoneczną, która polega na stosowaniu kremów z filtrem chroniących przed promieniowaniem UVA i UVB. Bardzo ważne, abyśmy miały świadomość, że aplikacja kremów z filtrem jest konieczna przez cały rok. Kremy z filtrem powinnyśmy stosować i nakładać na skórę twarzy również w pochmurne dni lub zimą, kiedy wydaje nam się, że nie świeci słońce! Promieniowanie UVA dociera do naszej skóry przez chmury, okna czy zwyczajnie przez szyby samochodu. Co najważniejsze i najgorsze promieniowanie dociera do głębszych warstw naszej skóry i wywołuje w nich nieodwracalne szkody oraz przyczynia się do powstawania nowotworów!

Pamiętaj, że rodzaj filtrów ma znaczenie. Dla osób borykających się w przebarwieniami najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie filtrów mineralnych – fizycznych. Filtry te działają jak lustro i odbijają promieniowanie słoneczne od powierzchni skóry. W przeciwieństwie do filtrów chemicznych nie wywołują one stanu zapalnego w skórze. Dzięki temu są bezpieczne dla osób z przebarwieniami na skórze. Dodatkową zaletą filtrów fizycznych jest to, że działają od razu jak nałożymy je na powierzchnię skóry. Są jednak ścieralne z powierzchni skóry, więc jeśli wycieramy twarz np. ręcznikiem konieczne jest ponowne nałożenie tego kosmetyku. Filtry fizyczne zawierają zwykle tlenek cynku i dwutlenek tytanu. Cynk poza właściwościami fotoprotekcyjnymi ma też działanie regenerujące, pochłania nadmiar sebum, ma działanie antybakteryjne i przyspiesza gojenie ran. Dlatego właśnie filtry fizyczne to nie tylko ochrona fotosłoneczna, ale również przeciwstarzeniowa pielęgnacja skóry! 

Co na przebarwienia na twarzy?

Co na przebarwienia na twarzy? Jakie kosmetyki zastosować? Bardzo ważna w redukcji przebarwień jest pielęgnacja rozjaśniająca skórę. Należy stosować kosmetyki, które będą ograniczały powstawanie pigmentu w skórze. Kosmetyki takie powinny zawierać w swoim składzie heksylorezorcynol, kwas fitowy, kwas kojowy oraz najbardziej popularną jeśli chodzi o likwidacje przebarwień na twarzy witaminę C. Bezpośrednio wpływają one na zahamowanie powstawania nierównomiernych konglomeratów melaniny, dzięki czemu skóra będzie miała równomierny koloryt.

Kosmetyki do oczyszczania skory twarzy z przebarwieniami:

Płatki na przebarwienia? Doskonałym przykładem kosmetyku likwidującego przebarwienia na twarzy są płatki do twarzy z kwasami i witaminami. Płatki do twarzy z witaminami i kwasami A’Pieu są doskonałym produktem złuszczającym. Płatki złuszczające mają doskonały skład – Witamina C, Kwasy, Retinol w odpowiednim połączeniu zdziałają cuda przy regularnym stosowaniu w codziennej pielęgnacji. Jest to produkt zdecydowanie rekomendowany przez Nas jeśli chodzi o walkę z przebarwieniami na twarzy.

 

Kremy na przebarwienia na twarzy:

Krem na przebarwienia na twarzy tu moglibyśmy mnożyć nasze propozycje. Długi czas testowania przez nas produktów skłonił nas jednak do wybrania naszego faworyta. Doskonały krem na przebarwienia na twarzy to krem firmy Klairs. Przetestowany przez Nas wiele razy. Krem ma doskonały skład, który powoduje nie tylko likwidację przebarwień, ale też doskonale wpływa na kondycje naszej skóry. Rekomendujemy, abyś stosowała krem jako maskę na noc. Gwarantujemy też ze twoja skóra będzie rano ujędrniona, wygładzona ale przede wszystkim wypoczęta.

Serum na przebarwienia na twarzy:

Serum na przebarwienia? Jeśli w Twojej pielęgnacji brakuje serum polecam Meisani serum z witamina c.  Doskonałe i przetestowane przez Nas serum z witaminą C, które wiedzie prym jeśli chodzi o likwidacje przebarwień na twarzy oraz rozjaśnienie i ujędrnianie skóry.  Meisani serum z witaminą C to intensywne, kremowe serum łączące właściwości wygładzające, silnie ujędrniające i doskonale rozjaśniające. Serum wpływa na odbudowę włókien kolagenowych i elastynowych widocznie redukując głębokość zmarszczek oraz poprawiając jędrność skóry. Serum na przebarwienia na twarzy jest wzbogacone o innowacyjną formułę kwasu hialuronowego, wody z luzu o stężeniu 56% oraz ekstrakty z zielonej herbaty.  Synergiczne działanie witaminy C, kwasu hialuronowego czyni z niego skuteczny produkt rozjaśniający przebarwienia i silnie odmładzający.

Tylko odpowiednio dobrana pielęgnacja pozwoli w pełni, bez obaw korzystać z uroków słońca oraz cieszyć się piękną, zdrową skórą bez przebarwień. Sprawdź nasze inne produkty rekomendowane do usuwania przebarwień na twarzy.