Płatki z kwasami AHA i BHA – czy warto stosować?

Płatki peelingujące z kwasami AHA i BHA – czy warto stosować?

Płatki peelingujące z kwasami AHA i BHA to bardzo wygodne rozwiązanie do oczyszczania i pielęgnacji skóry twarzy. Każdy płatek nasączony jest esencją bogatą w składniki aktywne o wszechstronnym, oczyszczającym działaniu. Płatki do twarzy z nturalnymi kwasami są doskonałym kosmetykiem do przeprowadzenia szybkiego zabiegu peelingującego. Pozwalają na szybkie złuszczanie martwych komórek skóry bez używania drażniących składników chemicznych. Jeśli nigdy nie używałaś płatków do oczyszczania twarzy z kwasami lub jeśli zastanawiasz się nad ich spróbowaniem to koniecznie zapoznaj się z naszą kolejną przygotowaną specjalnie dla Naszych klientów recenzją produktu. Płatki przetestowałyśmy osobiście, na własnej skórze w domu oraz podczas Naszych służbowych podróży. 

Płatki peelingujące A’pieu witamin AC Pads wyrównują koloryt skóry, nawilżają, odżywiają oraz wykazują działanie kojące na skórę. Peelingujące płatki mogą być używane do każdego rodzaju skóry. Zawierają one bezpieczne stężenia substancji aktywnych i dlatego z powodzeniem mogą ich używać również osoby z wrażliwą skórą. Pamiętajmy jednak, aby używać ich w połączeniu z innymi produktami do pielęgnacji skóry, takimi jak kremy nawilżające i sera. Kwasy AHA (alfa-hydroksykwas), które zawarte są w płatkach są łagodnymi kwasami, które mogą być stosowane w peelingach stosowanych przez osoaby z cerą wrażliwą. Kwasy BHA  (beta-hydroksykwas) są silniejsze niż kwasy AHA i działają w głebszych obszarach skóry. Oba rodzaje kwasów najlepiej stosować  w połaczeniu z odpowiednim stężeniem witaminy c, która pomaga wygładzić i ujednolicić kolor skóry twarzy.

 

Zapach peelingujących płatków:

Płatki peelingujące posiadają przyjemny zapach miętowo-cytrusowy ze względu na zawartość kwasów AHA i BHA oraz witaminy C. W przeważającej części używając płatków czujemy typowy zapach cytrusów takich jak limonka czy pomarańcza.

Przechowywanie płatków peelingujących

Płatki znajdują się w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w które posiada odkręcane wieczko. Używając płatków starałam się pamiętać o tym, aby dobrze zamknąć pojemniczek, ponieważ w przeciwnym razie płatki wyschłyby i straciły swoją skuteczność. Ogólnie rzecz ujmując płatki peelingujące należy przechowywać w szczelnie zamkniętym opakowaniu. Najlepiej z dala od wilgoci i możliwości oddziaływania światła słonecznego. Można je przechowywać w zamkniętej szafce lub w lodówce. Standardowo płatek jest wielkości tradycyjnego płatka kosmetycznego.

Podsumowanie opinii o płatkach peelingujących A’pieu Vitamin AC Pad

Płatków peelingujących używałyśmy co drugi dzień, oczywiście po wykonaniu etapu oczyszczania skóry i demakijażu. Ja wybrałam porę poranną, a z kolei dziewczyny z zespołu freeskin używały ich podczas wieczornej pielęgnacji. W opakowaniu znajduje się 35 płatków o średnicy aż 6 cm. Jest to wielkość porównywalna do standardowego płatka kosmetycznego. Płatek z kwasami jest dwustronny – jedna strona jest bardziej szorstka i służy do złuszczania, a druga strona jest gładsza i pozwala wygładzić nierówności. Po zastosowaniu płatków skóra staje się nawilżona, odświeżona, bez efektu lepkości i bez nadmiaru sebum! Płatki są przyjemne w dotyku, esencji jest w sam raz. Płatki A’pieu Vitamin AC Pad są kosmetykiem bardzo wydajnym i na pewno jeszcze do nich wrócimy. Z pewnością jest do bardzo dobry produkt, aby zacząć przygodę z kwasami AHA, BHA i retinolem. Zdecydowanie płatki peelingujące z witaminą C są łagodnym i bezpiecznym w zastosowaniu kosmetykiem.

Kosmetyk: A’pieu Vitamin AC Pad
Wyróżniki płatków: Serum nie zawiera parabenów, creulety free, wegański
Typy skóry: odpowiedni dla każdego typu, w tym skóra wrażliwa i problematyczna
Pojemność serum: 35 sztuk płatków w opakowaniu
Wydajność produktu: 1-2 miesiące (przy aplikacji codziennej lub co drugi dzień)

Jesteśmy ciekawe czy recenzja Cię przekonała do płatków A’pieu Vitamin AC Pad ? Jeśli tak to skorzystaj z naszego 5% kodu rabatowego i zobacz jak fenomenalnie działają na skórę.

5% kod rabatowy: płatki

Sprawdź też inne dedykowane kosmetyki do pielęgnacji cery z przebarwieniami >> a także inne produkty dostępne w Naszym sklepie z kategorii peeling

Jeśli spodobała Ci się nasza recenzja  to zapraszamy Cię do dołączenia do naszego newslettera zamieszczonego w stopce. Na bieżąco obserwuj też nasze social media i bądźmy w stałym kontakcie.

INSTAGRAM: @freeskin_pl

FACEBOOK: Freeskinpl

Pozdrawiam,
Anna z Freeskin.pl