Kwas azelainowy dla jakiej cery? Dla kogo najlepszy?

Kwas azelainowy dla jakiej cery ? Dla kogo najlepszy?

Kwas azelainowy to organiczny związek chemiczny, który jest szeroko stosowany w kosmetologii ze względu na swoje właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i rozjaśniające skórę i likwidujące przebarwienia. Z uwagi na swoje działanie antybakteryjne oraz przeciwzapalne znajduje szerokie zastosowanie w kosmetyce i dermatologii. Preparaty na bazie kwasu azelainowego polecane są jako lek na choroby skórne związane z trądzikiem różowatym, jak i zwyczajnym. Kwas azelainowy naturalnie występuje w produktach zbożowych i stanowi alternatywę dla kwasów migdałowych czy glikolowych. Ten rodzaj kwasu polecamy szczególnie do pielęgnacji skóry wrażliwej i naczyniowej. 

Kwas azelainowy w kosmetyckach

Kosmetyki na bazie kwasu azelainowego pozwalają na zneutralizowanie problemów skórnych poprzez działanie przeciwzapalne. Zmniejszają ilość tworzących się krost zapalnych, normalizują wydzielanie sebum czy namnażanie bakterii. Problemy skórne takie jak trądzik są uciążliwe, zarówno w wieku nastoletnim, jak i w życiu dorosłym. Obecnie często spotykamy się z tym problemem u osób po 30 -tym roku życia, dlatego na rynku można spotkać wiele produktów zawierających w swoim składzie kwas azelainowy. Są to produkty przeznaczone nie tylko dla młodzieży, ale przede wszystkim także dla osób w wieku dojrzałym. Dzięki swym właściwością kwas azelainowy jest aktualnie jednym z „najmodniejszych” i najskuteczniejszych kwasów stosowanych przez osoby w różnym wieku.

Zastosowanie kwasu azelainowego

Poniżej przedstawiam kilka zastosowań kwasu azelainowego:

  1. Kwas azelainowy jest skuteczny w leczeniu trądziku, ponieważ hamuje wzrost bakterii „Propionibacterium acnes”, które są odpowiedzialne właśnie za powstawanie trądziku. Może również zmniejszyć produkcję łoju, co przyczynia się do zmniejszenia zaskórników.
  2. Działa jako inhibitor tyrozynazy, enzymu biorącego udział w produkcji melaniny. Dzięki regularnego stosowaniu w kosmetykach kwasu azelainowego redukujemy przebarwienia skóry.
  3. Doskonały składnik kosmetyków stosowanych podczas leczenia trądziku różowatego. Dzięki swoim właściwością działa przeciwzapalnie i zmniejsza zaczerwienienie skóry.
  4. Leczenie melasmy – jest skuteczny w leczeniu melasmy, ponieważ zmniejsza produkcję melaniny i rozjaśnia skórę.
  5. Poprawa wyglądu skóry – kwas azelainowy może pomóc w poprawie wyglądu skóry poprzez wygładzenie jej tekstury, zmniejszenie widoczności porów i zwiększenie jej jasności.

Kwas azelainowy występuje jako składnik kremów, żeli i innych produktów do pielęgnacji skóry. Kwas azelainowy charakteryzuje działanie przeciwzaskórnikowe, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, przeciwłojotokowe. Jedną z konsekwencji powracającego trądziku stają się również blizny i przebarwienia pozapalne. Produkty kosmetyczne z kwasem azelainowym, stosowane regularnie i miejscowo neutralizują tego typu problemy. Kwas azelainowy jest składnikiem, który może być stosowany przez osoby o różnych typach skóry. Jednak najczęściej rekomenduje się go dla osób z trądzikiem i trądzikiem różowatym, zwłaszcza jeśli skóra jest tłusta lub mieszanego typu.

Kwas azelainowy w kremie

W ofercie naszego sklepu znajdują się kosmetyki renomowanych producentów dermokosmetyków oraz produkty do pielęgnacji skóry, w których składzie znajduje się kwas azelainowy. Zapoznaj się z wyselekcjonowanymi przez Nas kremami z kwasami tylko z „dobrym składem”. Podsumowując ten rodzaj kwasu stosujemy we wszystkich typach skóry. Jednak najczęściej polecamy go dla osób z trądzikiem i trądzikiem różowatym, a także dla osób z problemami z hiperpigmentacją.

Zobacz wyselekcjonowane kosmetyki do pielęgnacji skóry borykającej się z trądzikiem >>