Krem z filtrem UV – obowiązkowa pozycja w Twojej kosmetyczce

Krem z filtrem UV – obowiązkowa pozycja w Twojej kosmetyczce

Krem z filtrem UV? Która z nas nie lubi zażywać kąpieli słonecznych, aby pod koniec lata móc pochwalić się piękną opalenizną? Rób to jednak rozważnie i już dziś zaopatrz się w nawilżający krem z filtrem UV. Gwarantujemy, że Twoja cera Ci za to podziękuje! Lato coraz bliżej, dlatego już teraz warto pomyśleć o ochronie przeciwsłonecznej Twojej skóry. Stosowanie kremu z filtrem to absolutne „must have” nie tylko w sezonie letnim. W poniższym artykule podpowiadamy, jak prawidłowo zadbać o cerę, aby nie narażać jej na szkodliwe działanie promieni UV.

Kiedy używamy kremu z filtrem?

Odpowiedź jest jedna, bardzo krótka, a mianowicie codziennie. Niezależnie od pory roku, rodzaju skóry czy warunków atmosferycznych. Zaskoczona?

Rzeczywiście, promieniowanie UV najsilniejsze jest latem, jednak Twoja skóra narażona jest na nie każdego dnia. Liczne przebarwienia, nadmierne przesuszanie się cery, a także jej fotostarzenie – to tylko niektóre efekty braku właściwego zabezpieczenia przed słońcem. Jeśli chcesz zachować młodą i pełną blasku skórę, koniecznie zaopatrz się w porządny krem nawilżający z filtrem UV, przeznaczony do stosowania na co dzień.

Promienie UVA i UVB – jak wpływają na skórę?

UV to nic innego jak promieniowanie ultrafioletowe odpowiedzialne za pięknie opaloną skórę, ale również za fotostarzenie i pojawianie się przebarwień. Czym jednak różnią się od siebie promienie UVA i UVB? Wyjaśniamy UVA to promienie słoneczne, na które Twoja skóra narażona jest przez cały rok. Natomiast promieniowanie UVB odpowiada za wakacyjną opaleniznę, a co za tym idzie – częste oparzenia spowodowane słońcem. Zapewnienie skórze odpowiedniej ochrony, niezależnie od sezonu, to właściwie Nasz priorytet. Dlatego, aby właściwie zadbać o swoją cerę latem, postaw na kremy z wysokim filtrem UV. My zawsze sugerujemy Naszym klientom aby były to kremy z jak najwyższym filtrem, które najskuteczniej będą chroniły Nasza skóre przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Jaki krem z filtrem wybrać?

Rutynowa pielęgnacja Twojej skóry również wymaga właściwej ochrony przeciwsłonecznej. Z tego względu warto zainwestować w porządny krem nawilżający z filtrem UV, przeznaczony do stosowania na co dzień. Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka propozycji.

Posiadaczkom cery wrażliwej z pewnością przypadnie do gustu krem przeciwsłoneczny do twarzy SPF 50+ marki SUNTIQUE. Zawiera on wysokie filtry zapewniające skuteczną osłonę przed promieniowaniem UVA i UVB, a także ekstrakt z wąkroty azjatyckiej – rośliny o wyjątkowych właściwościach przeciwzapalnych i regenerujących skórę.

Dla cery bardzo wrażliwej i wymagającej mamy inną propozycję marki SUNTIQUE – krem przeciwsłoneczny do twarzy SPF 35+. Nie posiada on substancji podrażniających, dzięki czemu jest bardzo przyjazny dla skóry. Jego nieocenione składniki tj. ekstrakt z wąkroty azjatyckiej oraz aloes wspomagają procesy naprawcze i skutecznie koją podrażnienia, na które na co dzień narażona jest Twoja cera.

Krem nawilżający z filtrem UV

Pamiętaj jednak, że lato to nie tylko promienie słoneczne. To również silny wiatr, upały, słona woda i wiele innych czynników, które mogą znacznie osłabić kondycję Twojej skóry. To właśnie dlatego tak ważne jest jej codzienne i systematyczne nawilżanie, szczególnie latem. Dlatego prosimy nie zwlekaj i już dziś wprowadź do swojej codziennej pielęgnacji krem nawilżający z filtrem UV, aby cieszyć się zdrową i piękną cerą przez cały rok.

Przekonałyśmy Cię?