WĄKROTA AZJATYCKA

Wąkrota azjatycka

Wąkrota azjatycka to roślina o właściwościach leczniczych, która swoją popularność zdobyła w Indiach, Indonezji oraz Chinach. Znana jest także pod nazwą trawa tygrysia czy gotu kola. W medycynie azjatyckiej stosowano ją do gojenia i leczenia różnych chorób skóry.  Ma działanie przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia. Docenia się ją za wzmacnianie odporności organizmu, poprawę koncentracji oraz pobudzanie systemu nerwowego. Wyciąg z wąkroty azjatyckiej wykorzystuje się także w medycynie indyjskiej jako popularny składnik suplementów diety. Azjatyccy producenci kosmetyczni wykorzystują jej właściwości w produkcji profesjonalnych i roślinnych kosmetyków koreańskich. Producenci kosmetyczni stosują  składniki wyizolowane z suszonych korzeni wąkrotki azjatyckiej, takie jak madekasozydy (madekasozyd i kwas madekasowy) oraz  azjatykozydy (azjatykozyd i kwas azjatykowy). W profesjonalnych koreańskich kosmetykach składniki te wykorzystuje się do poprawy jakości skóry naczynkowej. Często wykorzystuje się ją także do leczenia trądziku pospolitego, zmarszczek czy zapobieganiu utracie jędrności skóry oraz wszelkiego typu rozstępów na skórze.

Wąkrota azjatycka – zastosowanie w kosmetyce

Kosmetyki z wąkrotką azjatycką są przeznaczone dla każdego rodzaju skóry. Szczególnie ich właściwości doceniają kobiety, posiadające skórę wrażliwą i problematyczną. Trawę tygrysią stosuje się w pielęgnacji skóry naczynkowej, skóry podrażnionej czy trądziku pospolitym. Wąkrota azjatycka łagodzi bowiem podrażnienia, koi skórę i sprawia, że nasza skóra przechodzi szybki, ale zarazem silny proces regeneracji. Wąkrotę azjatycką spotykamy także w postaci aktywnego składnika w wielu kosmetykach o działaniu przeciwstarzeniowym. Pobudza ona bowiem do działania włókna kolagenowe, które znajdują się w naszej skórze. Dzięki zastosowaniu gotu kola uzyskujemy efekt silnego ujędrnienia i napięcia skóry.

Sprawdź nasze sera, toniki i maseczki, które w składzie zawierają wąkrotę azjatycką renomowanych marek Klairs, Missha i It`s Skin!