Kosmetyki z niacynamidem

Kosmetyki z niacynamidem – innowacja w pielęgnacji

Kosmetyki z niacynamidem z dnia na dzień zyskują coraz większe grono zwolenniczek. Nic dziwnego, że tak wiele osób chętnie wprowadza niacynamid do codziennej pielęgnacji. Niacynamid jest aktywną pochodną  witaminy B3. Dlatego też często w kosmetologii profesjonalnej używa się  zamiennie nazwy witamina B3. Składnik ten pełni bardzo ważną rolę w syntezie aminokwasów i kwasów nukleinowych. Niacynamid oprócz opóźnienia procesu starzenia posiada również silne właściwości przeciwzapalne. Niacynamid zawarty jest przede wszystkim w produktach dedykowanych cerze trądzikowej (trądzik różowaty jak i trądzik pospolity zwykły, atopowej, tłustej a także w produktach rozjaśniających przebarwienia oraz kosmetykach przeciwstarzeniowych tzw. anti-age.

Krem z niacynamidem

Krem z niacynamidem i inne produkty kosmetyczne posiadające w swoim składzie niacynamid łagodzą podrażnienia i rumień, uspokajają skórę, a także posiadają działanie przeciwzapalne i rozjaśniające. W literaturze znajdziemy badania, z których wynika ze stosowany regularnie przez 4 tygodnie krem z niacynamidem widocznie rozjaśnia skórę i redukuje ilość przebarwień skórnych na twarzy.  Kremy z niacynamidem regulują nawilżenie skóry twarzy. Normalizują pracę gruczołów łojowych, co zdecydowanie wpływa na ograniczenie wydzielania sebum. Niacynamid jest bezpiecznym i hipoalergicznym składnikiem, co potwierdzają licznie prowadzone badania kliniczne.

Z czym łączyć niacynamid w kosmetykach?

Z czym najlepiej łączyć niacynamid w kosmetykach? Kremy z niacynamidem doskonale łączą swoje działanie z produktami zawierającymi retinol. Niacynamid zwiększa tolerancje naszej skóry na działanie retinolu, zapewnia skórze odpowiedni poziom jej nawodnienia i niweluje skutki uboczne działania retinolu. Jeśli chodzi o walkę z trądzikiem niacynamid łączymy z kosmetykami zawierającymi w swoim składzie cynk – te składniki doskonale współdziałają w walce z trądzikiem.

Niacynamid na zmarszczki?

Niacynamid jest najczęściej stosowany do rozwiązania problemów drobnych zmarszczek, a także przy widocznej na skórze utracie kolagenu i elastyny. Ponadto doradzamy, aby łączyć kosmetyki z niacynamidem z kosmetykami, które w swoim składzie  posiadają witaminy A i B dlatego, aby osiągnąć jeszcze lepsze efekty pielęgnacyjne. Kremów z niacynamidem nie powinniśmy łączyć z kosmetykami zawierającymi w swoim składzie kwas askorbinowy. Połączenie tych składników może wywołać reakcje takie jak podrażenienie czy pieczenie skóry a także jej zaczerwienie. W praktyce możemy używać naprzemienie albo rano witaminy c a w pielęgnacji wieczornej stosować krem z niacynamidemNiacynamidu nie łączymy też z kosmetykami zawierajacymi kwasy AHA i BHA. Czyli produktami zawierającymi kwas salicylowy, migdałowy czy glikolowy. Preparaty te posiadaja rożne pH, dlatego tez stosując je jednoczesnie obnizymy skutecznosc ich działania.

Niacynamid jest bardzo popularnym składnikiem w nowoczesnej kosmetyce właśnie ze względu na jego szerokie spektrum zastosowania. Jest łagodnym składnikiem i może być stosowany bez żadnego problemu przy wszystkich typach skory. Ta forma witaminy B3 przynosi korzyści dla każdego typu skóry. Należy jednak stosować ją z umiarem! Dla osób o grubej skórze z tendencją do łojotoku czy zaskórników spokojnie możemy stosować kremy z niacynamidem w stężeniu nawet do 10%. Przy skórze wrażliwej czy reaktywnej rekomendujemy mniejsze stężenie składnika.

Podsumowując Kremy z niacynamidem polecamy w szczególności do pielęgnacji cery wrażliwej, skłonnej do przebarwień, ale także do cery przetłuszczającej się.

Najlepszy krem z niacynamidem?

Krem z niacynamidem jest doskonałym produktem kosmetycznym dla osób skóry dojrzałej. Osoby z cerą dojrzałą będą zachwycone propozycją kosmetyczną od firmy MISSHA, czyli Przeciwzmarszczkowym kremem na noc z probiotykami. Dzięki dużej zawartości niacynamidu krem wzmacnia funkcje ochronne skóry i redukuje pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dla osób z cerą suchą i skłonną do podrażnień chcielibyśmy zarekomendować  nawilżający krem i maseczkę do twarzy z witaminą E marki Klairs. Ten krem z niacynamidem  kontroluje nadmierną produkcję sebum i chroni skórę twarzy przed działaniem wolnych rodników. Krem świetnie nawilża skórę oraz pomaga zachować jej zdrowy i promienny wygląd.

Sprawdź wszystkie kremy z niacynamidem w naszym sklepie, które są wzbogacone o składnik niacynamid!