PRZEBARWIENIA

Przebarwienia na twarzy – czym są spowodowane?

Przebarwienia to problem, z którym możemy spotkać się w każdym wieku. Za ich powstawanie odpowiada przede wszystkim podwyższony poziom melatoniny, czyli naturalnego pigmentu, który nadaje kolor naszym włosom, oczom i skórze. Przyczyn tego zjawiska należy upatrywać głównie w nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV bez stosowania kosmetyków z filtrami SPF, zmianach hormonalnych (po trądziku), stanach zapalnych skóry oraz wieku. Im jesteśmy starsi, tym poziom melatoniny w organizmie maleje, ale równocześnie zwiększa się aktywność cząsteczek i ich wielkość. Na szczęście plamy na twarzy możemy usunąć samodzielnie dzięki właściwej diecie i systematycznej pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki kilku rytuałom nasza cera stanie się zdrowa, promienna i idealnie gładka.

Kremy do twarzy na przebarwienia – idealny sposób na wyrównanie kolorytu skóry

Kremy do twarzy na przebarwienia czy ty tez zastanawiasz się, który wybrać? Jeśli szukasz skutecznego sposobu na rozjaśnienie przebarwień na twarzy, sięgnij po produkty, które w swoim składzie będą zawierały m.in. witaminę C, retinol, kwas azalainowy, kwas mlekowy oraz kwasy AHA. Powyższe składniki znajdziesz w każdym rodzaju kosmetyku, który możesz stosować w oczyszczaniu twarzy, tonizowaniu, nawilżaniu i odżywianiu. Kosmetykiem, który często wybierają nasze klientki jest krem rozjaśniający przebarwienia z witaminą C marki FRUDIA. Spełnia oczekiwania kobiet nie tylko z cerą mieszaną, a także tłustą i wrażliwą. Moc ekstraktów z cytrusów w połączeniu z olejami roślinnymi i kwasem hialuronowym odpowiednio nawilży i odżywi skórę. Możesz także spodziewać się spłycenia zmarszczek.

Silne właściwości rozjaśniające posiada także serum z witaminą C, które charakteryzuje się lekką, szybko wchłaniająca się konsystencją. O wyrównanie kolorytu zadba również krem na przebarwienia na twarzy ze śluzem ślimaka, który nie tylko redukuje plamki, ale także poprawia odżywienie i nawilżenie skóry twarzy.

Pamiętajmy jednak, że bez względu na to, na jaki preparat na plamy na twarzy się zdecydujemy, należy zadbać o systematyczne jego stosowanie i codzienne oczyszczanie twarzy.

Zapoznaj się też z naszym eksperckim artykułem omawiającym problem powstawania i zapobiegania przebarwieniom na twarzy. Jeśli chciałabyś się dowiedzieć więcej o tym jak przebiegają etapy w koreańskiej pielęgnacji, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł.