NADMIAR SEBUM

Nadmierne wydzielanie sebum

Nadmiar sebum to problem, z którym borykają się przede wszystkim osoby z cerą tłustą – zarówno nastolatki, jak i kobiety dojrzałe. Warto jednak pamiętać, że sebum jest tak naprawdę substancją niezbędną dla naszej skóry. Łój produkowany przez gruczoły łojowe ma za zadanie natłuszczać skórę i tworzyć na niej naturalny płaszcz ochronny, który zabezpiecza przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, wirusów, grzybów i bakterii. Niestety, nadmiar sebum nie jest korzystny dla naszej cery, czego dowodem są m.in. uporczywe zmiany skórne na twarzy, takie jak zaskórniki, krostki, grudki oraz zaczerwienienia.

Jaki wybrać krem regulujący wydzielanie sebum?

Podstawą codziennej pielęgnacji cery wydzielającej nadmierną ilość sebum jest regularne stosowanie kosmetyków oczyszczających skórę twarzy. Preparaty, które powinniśmy wybierać, mają na celu stabilizować pracę gruczołów łojowych.

Aby kontrolować sebum, należy przede wszystkim dbać o dokładne oczyszczanie skóry twarzy. To pierwszy krok, który zniweluje nadmiar sebum pojawiający się na twarzy. Do mycia twarzy wypróbuj produkt marki MISSHA, a mianowicie piankę do oczyszczania twarzy z ekstraktem bylicy. Warto również do codziennej pielęgnacji twarzy włączyć piankę na bazie glinki, która również pochłania nadmiar sebum. Ponadto ten kosmetyk zwęża pory, rewitalizuje skórę i poprawia jej kondycję.

W związku z tym szczególnie polecamy tu krem normalizujący na dzień i na noc, który zapobiega utracie wilgoci. Krem dobrze nawilża i wspiera procesy regenerujące skórę twarzy. W składzie kosmetyków powinny znaleźć się naturalne składniki aktywne, takie jak m.in. kwas hialuronowy, gliceryna, ekstrakty roślinne oraz witamina B i C. Aby ograniczyć nadmierne wydzielanie sebum, warto sięgać także po maseczki odżywcze, które dogłębnie regenerują i odżywiają skórę, a także kremy matujące o lekkiej i delikatnej konsystencji.