Cienie pod oczami – co wpływa na ich pojawienie się?

Obrzęki i cienie pod oczami to problemy, z którymi borykamy się niemal każdego dnia. Nadmierny stres, zmęczenie, niewyspanie, słabe nawodnienie organizmu i niedotlenienie skóry  powodują, że nasze oczy są opuchnięte i podkrążone. Nieestetyczne worki pod oczami dodają nam  nadprogramowych lat. Jak widać, prowadzony przez nas tryb życia znajduje swoje odzwierciedleniu nie tylko w stanie zdrowia, ale i w wyglądzie.

Jak zlikwidować worki pod oczami?

Jeśli chcemy pozbyć się uporczywych cieni pod oczami, należy przede wszystkim zadbać o jakość i długość snu. Ważny jest także wypoczynek oraz ograniczenie sytuacji stresujących. Kolejnym aspektem jest odpowiednie nawodnienie organizmu, stosowanie dobrze zbilansowanej diety oraz unikanie papierosów i alkoholu. Nie bez znaczenia pozostaje także pielęgnacja skóry twarzy i stosowanie właściwych kosmetyków. Podstawą jest tu dobry krem na worki pod oczami, który w swoim składzie będzie miał delikatne, naturalne składniki łagodzące obrzęki i rozjaśniające. Warto sięgać po kosmetyki z witaminą C, aloesem, wyciągami roślinnymi (np. z rumianku lub nagietka), pantenolem oraz alantoiną. Pamiętaj o prawidłowym stosowaniu kremu, który powinnaś delikatnie wklepać w okolice oczu, nie za blisko dolnej powieki.

Produktami, które skradły Wasze serca jest  ujędrniający krem pod oczy marki It`s Skin oraz żelowy krem pod oczy z witaminą E marki Klairs.

Naturalne serum pod oczy – jakie wybrać?

Skutecznym wsparciem dla działania kremu jest naturalne serum pod oczy o lekkiej konsystencji, które wzmacnia działanie kremu pod oczy. W jego składzie również mogą znaleźć się wyciągi roślinne (np. ekstrakt z wiesiołka lub świetlika), witamina A, E i C, a także oleje roślinne.