Kosmetyki Weganskie

Kosmetyki wegańskie – chwilowa moda, czy może długotrwały trend? 

Kosmetyki wegańskie to dla niektórych kobiet wyznacznik przyjętego stylu życia zgodnie z prezentowanymi przez Nie zasadami. Już sama pielęgnacja twarzy kosmetykami z wegańskim składem daje nam pewność, że używane przez nas produkty do pielęgnacji twarzy są zgodne zw wszystkimi zasadami weganizmu. Pozwalają wyeliminować produkty pochodzenia zwierzęcego nie tylko z Naszej diety, ale także z kolejnego aspektu jakim jest pielęgnacja twarzy, czy też pielęgnacja naszego ciała. Podczas stosowania kosmetyków wegańskich mamy pewność, że używane przez Nas produkty nie posiadają w swojej strukturze składników pochodzenia zwierzęcego.

Co to jest wegańska pielęgnacja skóry?

Bycie weganinem to nie tylko świadomość tego co jemy, ale także tego co ubieramy i czego używamy na co dzień. Dlatego uważamy, że wegańska pielęgnacja skóry jest niezbędnym elementem wegańskiego stylu życia. Definicja weganizmu to przede wszystkim definicja wszechogarniająca pozytywne, świadome i zdrowe życie. Ważnym aspektem jest tu jednak warty podkreślenia fakt, że nie każdy kto używa wegańskich kosmetyków musi być weganinem czy wegetarianinem, aby czerpać korzyści z piękna wolnego od okrucieństwa i wykorzystywania zwierząt. Zasadniczo więc możemy śmiało stwierdzić, że właśnie wegańska pielęgnacja skóry dąży do tego, abyśmy mieli pewność, że stosowane przez Nas kosmetyki wegańskie są wolne od okrucieństwa związanego z wykorzystaniem zwierząt w przemyśle kosmetycznym.

Cruelty free a wegańskie kosmetyki?

Wegańska pielęgnacja skóry zmieniła oblicze głównego nurtu urody, a bardziej świadomi konsumenci wybierają weganizm i cruelty-free ze względu na jego niesamowite korzyści. Produkty oznaczone jako wegańskie nie zawierają w swoim składzie składników pochodzenia zwierzęcego, podczas gdy etykieta cruelty-free oznacza, że dany kosmetyk nie był testowany na zwierzętach. Musimy jednak pamietać, że nie zawsze oba te określenia wystepują wspólnie. Produkt może być cruelty free, ale wcale nie musi być wegański. Kosmetyki cruelty free mogą nie być testowane na zwierzętach, ale mogą zawierać w swoim składzie skladniki pochodzenia zwierzęcego. W praktyce przy wyborze odpowiednich produktów do pielęgnacji twarzy radzimy zwrócić na to szczególną uwagę i sprawdzać oznaczenie bezpośrednio umieszczone na opakowaniu danego produktu do pielęgnacji.

Szczególnie polecane w sklepie freeskin.pl wegańskie produkty do pielęgnacji skóry to kosmetyki marki Moistry, Simply More czy tez Creamy.

Najlepsze kosmetyki o prostym składzie dostępne w Naszym sklepie to między innymi Krem nawilżający do twarzy o formule 10 składników