Cera

Cera, czyli skóra na powierzchni twarzy

Cera piękna, wypielęgnowana i promienna to marzenie każdej kobiety na świecie. Wygląd naszej ceny zależy od jej pielęgnacji. Kluczem do osiągnięcia tego celu jest tu odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry twarzy od posiadanej cery. Jeśli odpowiednio zadbamy o Nasza cere odwdzięczy sie nam ona swoim promiennym i młodym wyglądem na długie lata. W naszym sklepie freeskin.pl pomozemy Ci dobrac kosmetyki do Twojego typu cery. Nasi specjaliscie udzialą Ci fachowej i profesjonalnej pomocy w ułozeniu pielęgnacji Twojego typu cery. Dobierzmy tez odpowiednie kosmetyki do Twojego typu cery.

Cera – jej rodzaje, jak je określic?

Cerę według niektórych podziałów dzielimy na gładka, blada, ziemista.W praktyce kosmetolodzy czy lekarze medycyny estetycznej wyróżniają wiele jej podziałów. Głównym podziałem jest jednak podział ze względu na jej typy i właściwości. Cera według tego podziału dzielona jest na ceręmieszaną, suchą, tłustą, cerę trądzikowa i cerę dojrzałą.

Cera mieszana to połączenie dwóch typów cery a mianowicie cery tłustej i cery normalnej. Charakteryzuje się przetłuszczaniem o obszarze zwanym strefa T. Jest to  obszar mieszczący się pomiędzy czołem a nosem i broda. Najcześciej obszar na skórze policzków jest wtedy suchy.

Cerę suchą charakteryzujemy niedoborem wilgoci. Jest ona często napięta, swędzi i często szybko podrażniona. Cera normalna jest elastyczna i miękka. Jest podstawowym i najbardziej pozadanym typem cery. Tak jak pozostałe typy cery wymaga nawilżenia i odpowiedniej pielęgnacji tak aby wyglądała pięknie, zdrowo o zadbanie.

W naszej ofercie znajdziesz kosmetyki do cery problematycznej, czyli cery  z przebarwieniami, cery naczynkowej a także do cery dojrzałejPosiadamy także szeroką game kosmetyków do cery wrażliwej, cery tłustej.