Cera naczynkowa – czym jest?

Cera naczynkowa, termin ten pochodzi z jezyka francuskiego. Couperose to francuskie słowo oznaczające przewlekłą i zapalną chorobę skóry, a także trądzik różowaty. Dlatego też często termin cera naczynkowa jest często zamiennie używany do opisania skóry z objawami trądziku różowatego. Zaczerwienienie skóry twarzy, popękane naczynka i uczucie gorąca, suchość o podrażnienie skóry – to typowe objawy cery naczynkowej. Ten stan skóry wynika z pękniętych naczyń krwionośnymi zwanych też „pajączkami”, które stają się widoczne jako cienkie czerwone żyły prześwitujące przez skórę. „Pajączki są widoczne zwłaszcza wokół policzków i nosa. Skóra naczynkowa wynika często z czynników dziedzicznych takich jak/; słaba tkanka łączna czy słabe ściany naczyń włosowatych. Dotyczy głownie kobiet powyżej 30 lat, aczkolwiek nie jest to regułą, jedna z wiekiem skóra staje się cieńsza co powoduje ze popękane naczynka stają się jeszcze bardziej widoczne. Dlatego tak ważne jest aby stosować odpowiednio dobrane kremy do cery naczynkowej, serum do cery naczynkowej.

Cera naczynkowa – charakterystyka

Widocznymi cechami charakterystycznymi cery naczynkowej są przede wszystkim:
– zaczerwienienie twarzy i zaczerwienienie w centrum twarzy tzw. rumień
– widoczne na skórze twarzy naczynia krwionośne
– skóra sucha, częste pieczenie skóry i uczucie ściągnięcia
– pogrubienie skóry często w okolicach nosa
– skóra wrażliwa, podrażniona i skłonna do podrażnień, a także suche, podrażnione i opuchnięte oczy

Pielęgnacja cery naczynkowej

W przypadku posiadania cery naczynkowej generalnie wskazane jest jak najwcześniejsze skoncentrowanie się na profilaktyce. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji cery naczynkowej możliwe jest zmniejszenie zaczerwienienia, rumienia i widocznych żył na twarzy za pomocą odpowiednich produktów i dobrze dobranej rutyny pielęgnacyjnej dostosowanej do pielęgnacji cery naczynkowej.

1. Klairs – delikatny olejek do oczyszczania i demakijażu

KLAIRS - Gentle Black Deep Cleansing Oil - Delikatny olejek do demakijażu

zobacz produkt >

 

2. Creamy – hydrolat różany – jako zamiennik toniku

CREAMY - Tonizująca woda kwiatowa z róży damasceńskiej HYDROLAT RÓŻANY

zobaczy produkt >

 

3. Missha – lekka emulsja do twarzy z kwasem hialuronowym

MISSHA - Super Aqua Ultra Hyalron Emulsion - Lekka emulsja z kwasem hialuronowym

zobacz produkt >

 

4. Serum do cery naczynkowej Aesculus – Szmaragdowe Żuki

zobacz produkt >

 

5. Krem do cery naczynkowej – Moistry
Najlepszy według Nas naturalny krem do cery naczynkowej

zobacz produkt > 

Mamy nadzieję, że Nasze rekomendację produktów do pielęgnacji cery naczynkowej sprawdzą się także w przypadku Twojej rutyny pielęgnacyjnej.
Jeśli pojawiły się z Twojej strony pytania lub szukasz profesjonalnej porady pielęgnacyjnej to zapraszamy Cię do kontaktu bezpośredniego.
Jeżeli chciałabyś zapoznać się z innymi produktami, które będą pielęgnowały Twoją suchą skórę to zobacz w naszym sklepie kategorię: CERA NACZYNKOWA >