Esencja do twarzy czy emulsja do twarzy – jakie są różnice ? Kiedy ich używać?

Esencja do twarzy czy emulsja do twarzy – jakie są różnice ? Kiedy ich używać?

Esencja do twarzy i emulsja do twarzy są wyjątkowymi kosmetykami, które nie bez powodu w kosmetycznym „slangu” są określane są mianem serca koreańskiego rytuału piękna. To dzięki nim możemy utrzymać skórę w doskonałej kondycji i cieszyć się pięknym, promiennym wyglądem. W czym tkwi sekret stosowania esencji i emulsji koreańskich?

Czym są emulsje do twarzy i esencje do twarzy?

Esencja do twarzy czy emulsja koreańska do twarzy to kosmetyki, których nie powinniśmy pomijać podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Ich zadaniem jest przede wszystkim przygotowanie skóry do kolejnych etapów pielęgnacji, a także zwiększenie wchłaniania zawartych w nich składników aktywnych.

Jak powinnismy stosowac emulsje i esencje do Twarzy? Wprowadzając do Naszej rytunowej pielegnacji esencje, jak i emulsje do twarzy musimy wklepać je delikatnie opuszkami palców w skóre twarzy. W ten sposob będą one szybciej i lepiej absorbowane przez naszą skórę. W koreańskiej pielęgnacji od wielu lat nie używa się wacików do nakładania kosmetyków tylko stosuje wklepywanie kosmetyku bezpośrednio na skórę twarzy.

 

Esencja do twarzy intensywnie nawilżająca z kwasem hialuronowym – 200 ml
MISSHA – Super Aqua Ultra Hyalron Skin Essence


zobacz produkt >

 

Esencja do twarzy i emulsja koreańska do twarzy – jakie są różnice pomiędzy nimi?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy emulsja koreańska i esencja koreańska to to samo? Otóż, uważa się, że esencje to płynne preparaty o lekkiej formule, opracowane z reguły na bazie wody. Esencje to kosmetyki wodne o działaniu intensywnie nawilżającym. Oczywiście, w zależności od produktu którego używasz, mogą różnić się konsystencją. Emulsja (inaczej lotion do twarzy) to natomiast rodzaj lekkiego kosmetyku nawilżającego, który stosowany jest przed nałożeniem serum, esencji lub innego produktu nawilżającego. Koreańskie emulsje do twarzy są bogate w składniki aktywne, a przy tym pozostają lżejsze od kremu.

 

Esencja do twarzy ujędrniająca na dzień i na noc – 150 ml
MISSHA – Time Revolution The First Treatment Essence RX

zobacz produkt >

Jak działają emulsje i esencje do twarzy?

Esencja koreańska to doskonały kosmetyk dla osób z cerą suchą, które chcą dostarczyć swojej skórze cenne substancje odżywcze wykazujące działanie nawilżające (esencja nawilżająca), odżywiające (esencja wzmacniająca), rozświetlające i przeciwstarzeniowe. Posiadają one składniki ukierunkowane na konkretne działanie. Co więcej, na rynku możemy się spotkać również z takim produktem jak esencja tonizująca. Esencja świetnie sprawdza się na etapie oczyszczania i złuszczania martwego naskórka. Używając esencji do twarzy musimy pamiętać, że nie zastępuje ona etapu tonizowania twarzy. Emulsja nawilżająca do twarzy to natomiast kosmetyki, dzięki którym nasza skóra odzyskuje dawny blask i jędrność, a także staje się wyraźnie odmłodzona i dogłębnie nawilżona. Esencje i emulsje do twarzy polecamy każdej kobiecie z niemal każdym rodzajem cery. Kosmetyki są polecane osobom posiadającym cerę wrażliwą i trądzikową.

Możemy pomyśleć, że skoro emulsja i esencja do twarzy posiadają skoncentrowane formuły składników aktywnych to będą działać tak samo skutecznie jak serum. Niestety – nie do końca. Pamiętajmy zawsze i bierzmy pod uwagę, że nie są to tak mocno skoncentrowane kosmetyki, z takim składem jak  serum.

 

Esencja do twarzy odżywcza z ekstraktem pyłku pszczelego – 150ml
MISSHA – Bee Pollen Renew Treatment

zobacz produkt >

 

Jeśli zainteresowała Cię temat esencji i emulsji koreańskich z wykorzystaniem tych produktów w pielęgnacji skóry, to koniecznie odwiedź kategorie kosmetyków Esencje i emulsje >>  Zobacz jakie posiadamy kosmetyki ofercie sklepu freeskin.pl

 

Poprzednie posty w tej kategorii