Esencja do twarzy czy emulsja do twarzy – jakie są różnice ? Kiedy ich używać?

Esencja do twarzy czy emulsja do twarzy – jakie są różnice ? Kiedy ich używać?

Esencja do twarzy i emulsja do twarzy są wyjątkowymi kosmetykami, które nie bez powodu w kosmetycznym języku są nazywane sercem koreańskiego rytuału piękna. To dzięki nim możemy utrzymać skórę w doskonałej kondycji i cieszyć się pięknym, promiennym wyglądem. W czym tkwi sekret stosowania esencji i emulsji koreańskich? W którym kroku pielęgnacji powinnyśmy po nie sięgnąć? To są pytania, na którymi najczęściej się zastanawiamy.

Czym są emulsje do twarzy i esencje do twarzy?

Esencja do twarzy oraz emulsja koreańska do twarzy to kosmetyki, których nie powinniśmy pomijać podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Ich głównym zadaniem jest nawilżenie skóry i przygotowanie jej do kolejnych etapów pielęgnacji. Dzięki ich działaniu skóra skuteczniej wchłania inne składniki naturalne i aktywne, ponieważ jest dobrze nawilżona i gotowa na więcej. Na pewno zastanawiacie się po co są nam potrzebne dodatkowe kosmetyki skoro możemy użyć toniku z bogatym składem o działaniu nawilżającym? Otóż nie, ponieważ tonik służy do przywrócenia równowagi pH skóry, która zostaje zaburzona podczas etapu oczyszczania skóry.

Jak powinniśmy stosować emulsje i esencje do twarzy? Nałóż parę kropel kosmetyku na place lub bezpośrednio na skórę twarzy, następnie wklep je delikatnie opuszkami palców w skórę twarzy. Możesz również włączyć do pielęgnacji szyję i dekolt. W koreańskiej pielęgnacji od wielu lat nie używa się wacików do nakładania kosmetyków tylko stosuje wklepywanie kosmetyku bezpośrednio na skórę twarzy. Czasami waciki kosmetyczne mogą podrażniać skórę, ponieważ przyciskamy je za mocno do skóry. Ponadto waciki same wchłaniają kosmetyk i mniej jego zwartości przenika do skóry, a stosowanie wacików nie jest ekologicznym rozwiązaniem dla naszej planety.

Rozświetlający tonik z funkcją esencji: 

 

MEISANI – Rice And Shine Hyaluronic Acid Essence Toner >>

esencja z kwasem hialuronowym

esencja z kwasem hialuronowym meisani

 

Esencja do twarzy intensywnie nawilżająca z kwasem hialuronowym 
MISSHA – Super Aqua Ultra Hyalron Skin Essence >>

esencja missha

missha esencja z kwasem hialuronowym

 

 

Esencja do twarzy i emulsja koreańska do twarzy – jakie są różnice pomiędzy nimi?

Wiele osób zadaje sobie pytanie: czy emulsja koreańska i esencja koreańska to to samo? Otóż, uważa się, że esencje to płynne preparaty o lekkiej formule, opracowane z reguły na bazie wody. Esencje to po prostu kosmetyki wodne o działaniu intensywnie nawilżającym, które powinnaś użyć po tonizowaniu skóry. Oczywiście, w zależności od produktu którego używasz, mogą różnić się konsystencją. Natomiast emulsja jest często nazywana lotion do twarzy. Emulsja koreańska to rodzaj lekkiego kosmetyku nawilżającego o konsystencji rozcieńczonego kremu. Zgodnie z etapami pielęgnacji, możesz ją nałożyć przed serum lub innym produktem nawilżającym np. kremem na noc. Koreańskie emulsje do twarzy są bogate w składniki aktywne, witaminy i ekstrakty, a przy tym pozostają lżejsze od kremu.

 

Esencja do twarzy ujędrniająca na dzień i na noc
MISSHA – Time Revolution The First Treatment Essence RX >>

 

Jak działają emulsje i esencje do twarzy?

Esencja koreańska to doskonały kosmetyk dla osób z cerą suchą, które chcą dostarczyć swojej skórze cenne substancje nawilżających. W zależności od rodzaju kosmetyku możesz wybrać produkty o ukierunkowanym działaniu np. esencje wzmacniające lub esencje odmładzające. Taki podział esencji pomoże Ci dobrać kosmetyk do potrzeb swojej skóry, kiedy potrzebuje ona więcej składników odżywiających, rozświetlających lub przeciwstarzeniowych. Co więcej, na rynku możemy się spotkać również z takim produktem jakim jest esencja tonizująca. Esencja świetnie sprawdza się po etapie oczyszczania i złuszczania martwego naskórka. Używając esencji do twarzy musimy pamiętać, że nie zastępuje ona etapu tonizowania twarzy. Natomiast emulsja nawilżająca do twarzy to kosmetyk o działaniu wielofunkcyjnym. Dzięki niemu skóra odzyska blask, jędrność, a także stanie się wyraźnie odmłodzona, dogłębnie nawilżona i ukojona. Esencje i emulsje do twarzy polecamy każdej kobiecie z niemal każdym rodzajem cery.  Przede wszystkim są one polecane osobom posiadającym cerę wrażliwą i trądzikową.

Możemy pomyśleć, że skoro emulsja i esencja do twarzy posiadają skoncentrowane formuły składników aktywnych to będą działać tak samo skutecznie jak serum. Niestety – nie do końca. Pamiętajmy zawsze i bierzmy pod uwagę, że nie są to tak mocno skoncentrowane kosmetyki, z takim składem jak  serum, a nawet krem.

 

Esencja do twarzy odżywcza z ekstraktem pyłku pszczelego
MISSHA – Bee Pollen Renew Treatment >>

 

Jeśli zainteresowała Cię temat esencji i emulsji koreańskich z wykorzystaniem tych produktów w pielęgnacji skóry, to koniecznie odwiedź kategorie kosmetyków Esencje i emulsje >>  Zobacz jakie posiadamy kosmetyki ofercie sklepu freeskin.pl