Dlaczego trzeba używać kremu z filtrem codziennie?

Krem z filtrem dlaczego trzeba używać kremu z filtrem codziennie?

Czy wiesz, że stosując krem z filtrem, możesz pozytywnie wpłynąć na stan Twojej skóry? Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby zapobiec jej szybkiemu starzeniu się? Warto wyposażyć swoją kosmetyczkę w krem z filtrem i stosować go przez cały rok. Zobacz, jakie ma działanie i jak często go aplikować!

Dlaczego warto używać kremu z filtrem codziennie?

Codzienne nawilżanie skóry twarzy wydaje się być rzeczą oczywistą. Jednak nie zawsze tak się dzieje, ze względu na brak dobrych nawyków i świadomości. Nasza skóra potrzebuje codziennego nawilżania i dodatkowej ochrony SPF.  Aby zapewnić jej odpowiednią ochronę Twój krem do codziennej pielęgnacji powinien posiadać odpowiedni filtr SPF. Dlaczego? Krem z filtrem zawiera składniki, które pochłaniają lub odbijają promienie UVA i UVB, chroniąc naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Aby zapewnić kompleksową pielęgnację Twojej cery, powinien być odpowiednio dobrany do jej typu.

Krem z filtrem w jakim celu i jak często stosować?

Krem z filtrem stosuje się po to, aby zminimalizować szkodliwe oddziaływanie promieni słonecznych na naszą cerę, dlatego powinnaś aplikować go na swoją twarz, nawet jeśli nie zamierzasz wychodzić z domu, gdyż promieniowanie UVA przenika także przez okna. Stosuj kremu z filtrem codziennie przez cały rok, gdyż słońce oddziałuje na nas nie tylko latem.

Jak promieniowanie UVA i UVB wpływa na naszą skórę ?

Bardzo częstym efektem ubocznym wyjazdów wakacyjnych są oparzenia słoneczne, które bywają bardzo bolesne i mogą przyczynić się do rozwoju nowotworu skóry. Ich przyczyną jest promieniowanie UVB. Promieniowanie to ma na nas także pozytywny wpływ, gdyż powoduje syntezę witaminy D w naszej skórze. Natomiast promieniowanie UVA przenika do głębszych warstw skóry, przez co m.in.: przyśpiesza jej starzenie się, przyczynia się do powstawania przebarwień, oraz także zwiększa ryzyko rozwoju nowotworu skóry.

Czy krem z filtrem może działać jak krem do twarzy?

W drogeriach pojawia się coraz więcej kremów z filtrem, które są także idealnymi preparatami do codziennej pielęgnacji twarzy. Zapewniają odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną, chroniąc skórę przed starzeniem się oraz przebarwieniami. Ponadto, dzięki ich zastosowaniu skóra jest odpowiednio nawilżona oraz wypielęgnowana, poprzez dodatkowe działanie, np. matujące lub kojące.

Jakie są rodzaje kremów z filtrami?

Znane są kremy z filtrami chemicznymi i mineralnymi, różniące się składem, a co za tym idzie sposobem, w jaki nasza skóra jest chroniona przed promieniowaniem UV. Filtry mineralne posiadają naturalne składniki przyjazne dla naszej skóry. Szczególnie polecane są dla niemowlaków i małych dzieci. Ich ochrona przed promieniowaniem słonecznym opiera się na blokowaniu oraz odbijaniu promieni słonecznych. Skutecznie chronią przed promieniowaniem UVB i w znacznej części także przed promieniowaniem UVA. Jest to możliwe, dzięki temu, że w swoim składzie zawierają tlenek cynku lub ditlenek tytanu. Większość filtrów mineralnych pozostawia na skórze białe smugi. Na rynku powstają  jednak coraz nowsze formuły, które nie powodują tego dyskomfortu. Filtry mineralne są genialną alternatywą dla osób ze skórą wrażliwą oraz osób z chorobami skórnymi.

Filtry chemiczne (inaczej nazywane organicznymi) – te filtry spotykamy najczęściej w sklepach z kosmetykami. Ich działanie jest inne niż filtrów mineralnych i opiera się na pochłanianiu promieniowania słonecznego i zamianie go w energię cieplną. W ich skład wchodzą takie substancje jak, np. salicylany. Filtry chemiczne mają wygodniejsza aplikację niż filtry mineralne, gdyż wchłaniają się w skórę. Taki sposób działania może być jednak problematyczny dla osób z delikatną skórą, na której może pojawić się podrażnienie.

PA, UVA w kółku i SPF — co oznaczają symbole w tytule kosmetyku?

Kupując w drogerii kremy z filtrem, spotkasz się z umieszczonymi na nich różnego typu oznaczeniami. Symbol UVA w kółku informuje nas o tym, że skóra będzie chroniona przed promieniowaniem UVA, w co najmniej ⅓ wartości ochrony SPF znajdującej się na opakowaniu producenta. Znane wszystkim oznaczenie SPF (Sun Protection Factor), znajdujące się na większości kosmetyków z filtrem informuje o stopniu ochrony przed promieniowaniem ultrafioletowym — UVB. Z kolei zznaczenie PA (Protection Grade of UVA) na kosmetykach z filtrem, również informuje nas o ochronie przed promieniowaniem. Wyrażane jest za pomocą symbolu „+”, im więcej znajduje się ich za oznaczeniem PA, tym bardziej dany produkt chroni nas przed promieniowaniem UVA. Znak PA często występuje na kosmetykach koreańskich.

Najlepszy krem z filtrem — rekomendacja Freeskin

W drogeriach znajdziesz szeroki wybór kremów z filtrem. Produktem wartym polecenia jest posiadający 5 filtrów chemicznych — wegański krem Hyggee z filtrem SPF 50/PA ++++, dostępny na stronie internetowej freeskin.pl. Krem Hyggee dzięki filtrowi SPF 50+/PA++++ zapewni Twojej skórze doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Ponadto zawiera świetną kompozycje składników. Ekstrakt z herbaty i nasion kwiatu lotosu nawilży skórę, przyniesie ukojenie i regenerację. A niacynamid wygładzi oraz wyrówna koloryt skóry. Znajdziesz w kremie także takie drogocenne substancje jak nawilżający kwas hialuronowy oraz olejek z nasion Moringa. Według naszych kosmetologów krem Hyggee możesz z powodzeniem stosować jako codzienny krem nawilżający z wysokim filtrem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lubisz czytać nasze artkuły? Bądź z nami na bieżąco i dołącz do naszej społeczności na FB lub na IG!

 

INSTAGRAM: @freeskin_pl

FACEBOOK: Freeskinpl