Czy peptyd Argireline jest lepszy od botoksu?

Czy peptyd Argireline jest lepszy od botoksu?

W naszym artykule przybliżymy Wam charakterystykę peptydu Argireline i odniesiemy się do efektów, które wywołuje na skórze. Zacznijmy od początku. Argireline to substancja o potężnej mocy, która zyskała popularność w Stanach Zjednoczonych. Często występuje jako jeden z kluczowych składników w kosmetykach, który przeciwdziała starzeniu się skóry, a jego rezultaty są porównywane do botoksu.

Czym jest Argireline dla skóry?

Peptyd Argireline to nisko cząsteczkowy peptyd biomimetyczny, który pomaga ograniczyć, unieruchomić ruchy mięśni. Jest stosowany szczególnie na okolice czoła i wokół oczu. W formułach kosmetyków INCI występuje pod nazwami acetyloheksapeptyd-3 lub acetyloheksapeptyd-8.  Argirelina składa się z cząsteczek zwanych aminokwasami, które tworzą długie łańcuchy białek.  Następnie tworzą białka, takie jak kolagen i elastyna, dzięki którym nasza skóra pozostaje młoda i elastyczna. Takie łańcuchy mogą wpływać na pracę naszych komórek powodując na przykład rozluźnienie mięśni twarzy.

Otrzymuje się ją z peptydu Acetyl heksapeptyd-3, substratu toksyny botulinowej, zwanej potocznie botoksem. Botoks to typowy zabieg medycyny estetycznej o charakterze przeciwzmarszczkowym wykonywany za pomocą igły. Przede wszystkim stosowany w celu unieruchomienia mięśni marszczących czoło, okolice ust, górne powieki oraz lwią zmarszczkę. Podobny efekt przeciwstarzeniowy możesz osiągnąć dzięki produktom zawierającym peptyd Argireline.

Jeżeli chciałabyś dowiedzieć się więcej o pielęgnacji skóry peptydami to zapoznaj się z tym artkułem na blogu: Terapii przeciwstarzeniowej z peptydami miedzi

Jak działa Argireline?

Pomimo faktu, że Argireline do pielęgnacji skóry i Botox mogą pomóc w walce i powstrzymaniu oznak starzenia, oba działają w nieoczekiwany sposób. W momencie, gdy mięsień dostaje się do mięśnia, pęcherzyk będący superlipidem wyładowuje synapsę do połączeń nerwowych. To w tym momencie nadaje sygnał nerwowy mięśniowi, aby mógł się poruszyć. Trzy białka, znane jako kompleks SNARE, są niezbędne w ostatniej fazie procesu wycofania mięśni, zwanego egzocytozą.

Peptydy Argireline w kosmetykach przeciwstarzeniowych utrudnia przybywanie synaps, które powodują kurczenie się naszych mięśni. W momencie, gdy aplikujemy Argireline bezpośrednio na skórę, organizm przyswaja peptyd Argireline, co powoduje rozluźnienie mięśni twarzy.

Argireline może również pobudzić produkcję elastyny ​​i kolagenu, które zmniejszają widoczność zmarszczek i drobnych linii. Utrata kolagenu i elastyny ​​jest naturalnym elementem procesu starzenia, który może sprawić, że skóra stanie się mniej gładka, jędrna i wszechstronna. A proces zanikania kolagenu w skórze rozpoczyna się po 25 roku życia i z biegiem lat postępuje.

Kto może stosować Argireline na skórę?

Z wiekiem, skóra staje się bardziej szara i opadająca. W naturalnym sposób skóra traci kolagenowy budulec, trudniej przechodzi proces regeneracji i potrzebuje naszej pomocy. Regularne stosowanie Argireline przyniesie widoczne rezultaty w przywróceniu elastyczności zwiotczałej skóry.

Przede wszystkim argeline jako składnik pielęgnacji anti-aging jest przeznaczony dla osób posiadających skórę z oznakami pierwszych zmarszczek oraz dla osób ze skórą dojrzałą.  Każda osoba, która podchodzi świadomie do pielęgnacji skóry, która chciałaby zmniejszyć płytkie i głębokie zmarszczki, drobne linie i różne oznaki starzenia, może zastosować Argireline na swojej skórze. Jeśli masz koło 25-30 lat to warto również włączyć ten składnik do pielęgnacji skóry, stosować go profilaktycznie wybierając kosmetyki z mniejszym stężeniem. Argeline możesz spotkać w różnych stężeniach – 2%, 5%, 10 oraz nawet 20%. To bardzo skuteczna alternatywa dla botoksu.

Czy Argireline jest bezpiecznym składnikem?

Peptyd argireline jest bezpieczny składnikiem, który nie powoduje podrażnień i uczuleń. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią retinoidów. Nie są znane żadne skutki uboczne argireliny i jest ona uważana za składnik bezpieczny w użyciu dla kobiet w ciąży i karmiących. Rekomendowany jest dla osób posiadających różne rodzaje skóry. W przypadku skóry wrażliwej skórę stopniowo wprowadź ten składnik do pielęgnacji i zwiększaj jego częstotliwość używania.

Podsumowanie

Obecnie mamy możliwość tworzenia i testowania składników nowej generacji, które zmieniają oblicza pielęgnacji skóry. Gdy łączy się nauka z technologią powstają syntetyczne składniki o wysokiej skuteczności działania. Jednak do uzyskania pełnego efektu zdrowej, jędrnej i młodej skóry nie wystarczy aplikacja dobrych kosmetyków. Musimy pamiętać o tym, że to co wprowadzamy do naszego organizmu, jest równie kluczowe, jeśli nie ważniejsze, niż to, jak dbamy o naszą skórę na poziomie powierzchniowym. Jedzmy zdrowo, zadbajmy o nawodnienie skóry, śpijmy dużo i bądźmy aktywni sportowo. To, co jemy i pijemy również wpływa na kondycję naszej skóry i jej poziom starzenia się. Po prostu dbajmy o siebie świadomie.

 

 

Zostań z nami na dłużej i dołącz do naszego Instagrama – @Freeskin_pl