Co to jest matrixyl 3000 i jak wpływa na pielęgnację skóry dojrzałej?

Co to jest matrixyl 3000 i jak wpływa na pielęgnację skóry dojrzałej?

Matrixyl 3000 co to jest? Poniżej piszemy działanie tego niesamowitego składnika kosmetycznego oraz poznacie jego korzystny wpływ na skórę. Wiele kobiet i mężczyzn zastanawia się nad wyborem odpowiednich składników do pielęgnacji skóry twarzy. Oczywiście, powinniśmy słuchać potrzeb swojej skóry i dobierać do pielęgnacji takie mikstury składników, które spełnią jej potrzeby, ale nie jest to zadanie proste! Kwas hialuronowy, bądź też ceramidy są popularnymi składniki nawilżającymi i odżywczymi. Ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry. Ponadto wprowadzają równowagę i balans na poziomie warstw hydro-lipidowej skóry. Dzięki nim skóra jest odżywiona i wygląda zdrowo. Natomiast dużym wyzwaniem stanowi pielęgnacja ukierunkowana na odmładzanie skóry dojrzałej oraz wybór właściwego składnika, który przyniesie widoczne rezultaty.

Dlatego w naszym artykule przedstawimy działanie Matrixyl3000 oraz poznacie jego korzystny wpływ na skórę. Według opinii kosmetologów to bardzo silny składnik przeciwstarzeniowy, który może być alternatywą nawet dla retinolu. To na pewno jest bardzo dobra wiadomość dla osób, które z różnych przyczyn nie stosują tego składnika w swojej rutynie pielęgnacyjnej.

Co to jest Matrixyl 3000?

Matrixyl to peptyd powstały z połączenia ze sobą kilku aminokwasów w złożonym procesie syntezy chemicznej. Posiada wszechstronne zastosowanie w pielęgnacji skóry w działaniach regenerujących i naprawczych, lecz przede wszystkim znajdziemy go w kosmetykach opracowanych z myślą o działaniu przeciwstarzeniowym. Matrixyl3000 jest kluczowym składnikiem między innymi kosmetyków od polskiej marki Mindset Cosmetics.  Palmitoilotripeptyd-1 jest głównym peptydem, z którego zbudowany jest Matrixyl 3000 . Składa się on z trzech aminokwasów o sekwencji aminowej glicyna-histydyna-lizyna (GHK). Dzięki swojej budowie peptyd potrafi przenikać w głąb skóry i jest przez nią efektywnie przyswajany. Matrixyl 3000 to ulepszona wersja tradycyjnego matrixylu.

Do głównych składników peptydu należą:

  • Glicyna
  • Prolina
  • Kwas asparaginowy
  • Kwas glutaminowy
  • Lizyna

Korzyści pielęgnacyjne Matrixylu 3000

Matrixyl 3000 to składnik o kompleksowym działaniu na skórze. Skutecznie poprawia kondycję skóry, odmładza, ujędrnia skórę i redukuje drobne linie oraz zmarszczki. Różne badania wykazują, że jest on bezpiecznym składnikiem aktywnym dla każdej skóry, nawet tej wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Skutecznie chroni skórę przed skutkami glikacji, która polega na łączeniu się białek z cukrami i uszkadzaniu tkanek komórek skóry. Matrixyl 3000 zapobiega i odwraca proces glikacji, która jest jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry. Glikacja przyczynia się do przedwczesnego starzenia się skóry oraz pogarsza zdolność kolagenu i elastyny do utrzymywania jędrności skóry oraz jej wilgoci. Zanim przejdziemy do dalszych korzyści z włączenia Matrixyl 3000 do naszej pielęgnacji to poznajmy działanie i budowę peptydów.

Co to są peptydy?

Peptydy to maleńkie fragmenty białek wytworzone w procesie połączenia się ze sobą różnych aminokwasów. W zależności od liczby zintegrowanych ze sobą aminokwasów, peptydy nazywamy – dipeptydem, tripeptydem itp. Peptydy zawierają od 2 do 50 aminokwasów, a w ramach ciekawostek napiszemy, że z kolei białka składają się z 50 lub więcej aminokwasów. Kosmetolodzy dzielą peptydy jeszcze na dwie grupy, z którymi możesz się spotkać w różnych artkułach lub opisach produktów.  Oligopeptydy składają się od 2 do 20 aminokwasów, a  polipeptydy tworzą łańcuchy aminokwasów w liczbie od 20 do 50. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom peptydy mogą przedostać się przez warstwę hydro-lipidową skóry i zostać wchłonięte przez nasze komórki.

Pozytywne działanie peptydu Matrixylu zostało również udowodnione w różnych badaniach naukowych oraz na pacjentach. Regularne stosowanie Matrixyl 3000 rano i wieczorem przez okres od 2-3 miesięcy  dwa razy dziennie przez 2 miesiące spowoduje wygładzenie zmarszczek, przywrócenie zdrowego kolorytu skóry i poprawi elastyczności skóry. Jego działanie porównuje się do efektów liftingu.

Z jakimi składnikami łączyć Matrixyl?

Matyrixyl jest bezpiecznym składnikiem dla każdej skóry, która chce przeciwdziałać procesowi starzenia się skóry. Ten peptyd jest składnikiem, który nie wywołuje podrażnień i można go łączyć zarówno z innymi składnikami aktywnymi i naturalnymi.

Wysokiej jakości krem ​​do pielęgnacji okolic oczu od marki Mindset Cosmetics  stanowi skuteczne połączenie Matrixyl 3000 z innymi składnikami przeciwdziałającymi efektom starzenia, takimi jak peptyd Argireline,  fermenty Lactobacillus Ferment Lysate, glutation i kofeina. Zawarta w kremie kompozycja składników zmniejsza widoczność oznak starzenia, ale także łagodzi i nawilża skórę, pozostawiając ją ujędrnioną i promienną.

Czy Matrixyl 3000 jest bezpieczny dla skóry?

Matrixyl należy do grupy składników aktywnych, które są bezpieczne dla skóry. Nie wywołuje on skutków ubocznych, pomimo tego że jest on bardzo silnym składnikiem przeciwstarzeniowym takim jak retinoidy. Wykazuje on nieco inne działanie pielęgnacyjne koncentrując się na stymulacji komórek odpowiedzialnych za tworzenie kolagenu i elastyny w skórze.

 

Jeżeli spodobał Ci się artykuł to dołącz do naszego newslettera lub śledź nas na social mediach,

aby być na bieżąco z innymi poradami i ciekawostkami pielęgnacyjnymi.


Zostań z nami na dłużej i dołącz do naszego instagrama – @Freeskin_pl